[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

اتریش، طلسم ساخت بیمارستان تأمین اجتماعی را شکست ، روزنامه شیراز نوین

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس از پایین بودن شاخص تخت بیمه شده در استان نسبت به این شاخص در کشور خبر داد.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین اکبر امیری در نشست مطبوعاتی خود با بیان اینکه 2 میلیون و 80 هزار نفر بیمه شده در فارس وجود دارد، اظهار داشت: با توجه به گستردگی استان، خدمات‌دهی به این تعداد بیمه شده در مقایسه با دیگر استان‌ها از وضعیت ویژه‌ای برخوردار است. او در ادامه با اشاره به 4 درمانگاه تخصصی در حال ساخت تأمین اجتماعی، افزود: دهه فجر امسال 2 درمانگاه لار و نورآباد افتتاح می‌شوند و 2 درمانگاه سپیدان و داراب نیز در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند. ضمنا کلنگ درمانگاه تخصصی فیروزآباد نیز در دهه فجر امسال به زمین زده می‌شود.
مدیر درمان تأمین اجتماعی فارس یادآور شد: طی یکسال گذشته ارتقاء درمانگاه‌های جهرم و فسا انجام و دستور ارتقاء درمانگاه لار نیز صادر شده است. همچنین اعتبارات لازم جهت اورژانس بیمارستان شهید بهشتی تا پایان سال تأمین و در دستور کار قرار می‌گیرد و به جد پیگیر مجوز درمانگاه زرقان نیز هستم.
امیری تصریح کرد:کلنگ‌زنی بیمارستان 320 تختخوابی شیراز در سال 91 صورت گرفته است، اما به دلیل کمبود اعتبارات ساخت آن به تعویق افتاده است. اما با پیگیری‌های صورت گرفته در مهرماه امسال موضوع قرارداد احداث بیمارستان 320 تخت‌خوابی تأمین اجتماعی شیراز توسط یك شركت اتریشی با موافقت ریاست سازمان به هیئت امنا ارجاع داده شده است.
او به شاخص تخت بیمه شده در کشور اشاره کرد و اذعان داشت: این شاخص در کشور 2.1 درصد است، اما در فارس متأسفانه 0.9 درصد است و با توجه به جایگاه استان فارس و شیراز در زمینه پزشكی به عنوان یكی از قطب‌های ایران و منطقه محسوب می‌شود، چنین عددی شایسته فارس نیست.
مدیركل درمان تأمین اجتماعی فارس خاطر نشان کرد: پس از برجام امکان مشارکت شرکت‌های خارجی جهت ساخت پروژه‌های بیمارستانی فراهم و با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان تأمین اجتماعی ایران و اتریش، زمینه برای هزار میلیارد یورو سرمایه گذاری فراهم شد كه قرار بود 180 میلیارد آن به بیمارستان 320 تخت‌خوابی شیراز اختصاص یابد. 
امیری در ادامه بیان داشت: در اردیبهشت سال جاری قرارداد پروژه از سوی مدیرعامل به هیئت مدیره ارجاع شد و پس از تائید، مجدداً در مهرماه برای هیئت امنای سازمان ارسال شده است. برای اجرای این پروژه، تائید هیئت امنا ضروری است که ما امیدواریم با همراهی و حمایت نمایندگان مجلس، استاندار فارس و نماینده ولی‌فقیه در استان و سایر مسئولان، زمینه برای تائید این قرارداد و اجرایی شدن آن فراهم شود. این بیمارستان جزو بیمارستان‌های نسل پنجم است که تاکنون در کشور ساخته نشده است.
او همچنین به شایعات موجود در فضای مجازی با مضمون جابجایی اعتبار یا پروژه تبریز به شیراز اشاره کرد و ادامه داد: نماینده تبریز در  مجلس شورای اسلامی مدعی شده بود که پروژه بیمارستان 320تختخوابی تبریز به شیراز منتقل شده است که این مطلب کذب است و در مصوبه هیئت دولت وقت، ساخت چند بیمارستان بیش از 300 تخت‌خوابی در نقاط مختلف تصویب شد كه یكی از آنها در شیراز و یكی نیز تبریز بود.
 مدیركل درمان تأمین اجتماعی فارس از وجود 1 هزار و 534 پزشک خانواده در فارس خبر داد و گفت: این تعداد موجب افزایش هزینه درمان در استان شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی