[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

سخنگوی شوای شهر شیرازعنوان کرد: کوچ کارخانه‌های فرسوده از شیراز، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین ـ محمد شبیری: 
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: انتقال واحدهای آلاینده نظیر كارخانه‌ روغن نباتی شیراز به خارج حریم شهری یك الزام قانونی است كه باید اجرا شود. 
علی ناصری در یك نشست خبری گفت: در شیراز و از سال‌ها قبل بحث انتقال چهار كارخانه ریشمك، پشم‌شیشه، سیمان و روغن‌نباتی، مطرح و مصوب شده است؛ كارخانه‌های ریشمك و پشم شیشه تا پایان امسال از حریم خارج می‌شود و كارخانه سیمان هم احداث واحد جایگزین را آغاز كرده است.  او با بیان اینكه روند ساخت واحد جدید كارخانه سیمان شیراز بسیار كند است و تنها 15 درصد پیشرفت فیزیكی دارد، گفت: با توجه به برنامه‌ی زمان‌بندی این كارخانه باید طی 4 سال منتقل شود، لذا لزوم تسریع در احداث احساس می‌شود به‌گونه‌ای كه تا سال 98 این واحد صنعتی نیز جابه‌جا شده باشد.  ناصری گفت: علی‌رغم وعده‌های داده شده از سوی مسئولان روغن‌نباتی شیراز، هنوز شاهد اقدام عملی در خصوص خروج این واحد صنعتی نیستیم، به‌زودی و در قالب نشستی با استاندار فارس این موضوع را مطرح و پیگیری خواهیم كرد. 
سخنگوی شورای اسلامی شیراز با بیان اینكه شورای پنجم مصوبات خوبی طی 17 جلسه‌ علنی و 3 جلسه غیرعلنی خود داشته است، گفت: یكی از مصوبات خوب، ارائه پیشنهاد میزبانی هفدهمین كنفرانس بین‌المللی شهرهای تاریخی جهان برای سال 2020 بوده است.  او مساعدت به تیم‌های ورزشی فجر شهید سپاسی و برق نوین شیراز را از دیگر مصوبات خوب شورای پنجم برشمرد و گفت: قطعاً حمایت از سایر تیم‌های ورزشی در رشته‌های مختلف را به‌عنوان اولویت مد نظر داریم.  سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با قبول اینكه روند اجرای پروژه‌های عمرانی این شهر كند شده است، گفت: در حال آنالیز پروژه‌ها هستیم و با توجه به صدور حكم شهردار، امیدواریم طی ماه‌های آینده شاهد سرعت گرفتن تمام پروژه‌ها باشیم.  او در خصوص وضعیت آب و فاضلاب شیراز نیز گفت: تصفیه‌خانه شماره یك شیراز ظرفیت تصفیه فاضلاب 420 هزار نفر از شهروندان را دارد. از سال 89 پروژه تصفیه‌خانه شماره 2 اجرایی و به دلیل مشكلات اعتباری در سال 90 متوقف شد؛ این پروژه از سال 94 مجدداً كلید خورد و امیدواریم تا آذر 97 به شكل كامل آماده بهره‌برداری باشد.  ناصری گفت: با بهره‌برداری از این پروژه، زمینه تصفیه‌ فاضلاب 630 هزار شهروند شیراز فراهم می‌شود؛ اگرچه برای پوشش كامل تمام شهروندان شیراز، فاز دوم تصفیه‌خانه شماره 2 نیز باید اجرایی شود.  او گفت: با ایجاد این تصفیه‌خانه‌ها می‌توان از پساب حاصله برای تأمین آب غیرشرب مورد نیاز شهر استفاده كرد و آب چاه‌های شیراز را تنها به شرب اختصاص داد.  ناصری گفت: براساس مصوبات شورای چهارم، احداث 4 تصفیه‌خانه لوكال در قصردشت، زیباشهر، قصرقمشه و منطقه‌ هفت، در دستور كار قرار گرفته است؛ اجرای تصفیه‌خانه لوكال قصردشت می‌تواند زمینه تأمین آب مورد نیاز 200 هكتار از باغ‌های این منطقه‌ را فراهم كند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی