[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۶
  • دوره جدید

روشن: بازی‌های دوستانه اخیر تیم‌ملی فایده زیادی برای تیم نداشته‌اند، روزنامه شیراز نوین

پیش‌کسوت تیم‌ملی فوتبال ایران گفت: بازی‌های اخیر تدارکاتی تیم‌ملی چندان برای این تیم فایده نداشته و تنها مزیتش برگزاری آن‌ها در خارج از کشور بود.
حسن روشن درباره اینکه آیا 4 دیدار تدارکاتی اخیر تیم‌ملی برای این تیم و در واقع تیمی که قرار است از گروه خود در جام جهانی صعود کند، مناسب است، تأکید کرد: به نظر من بازی‌های اخیر تدارکاتی تیم‌ملی چندان برای این تیم فایده نداشته و تنها مزیتش برگزاری آن‌ها در خارج از کشور بود تا بازیکنان جوانی که داخل کشور بازی می‌کنند در فضای این بازی‌های بین‌المللی در خارج از ایران قرار بگیرند؛ هرچند که شاید خیلی از این بازیکنان جوان جزء انتخاب نهایی کی‌روش برای حضور در جام جهانی روسیه نباشند.
وی افزود: بازی‌های تدارکاتی اخیر تیم‌ملی بیشتر به سود حریفان ما بود تا تیم‌ملی چون وقتی تیمی مانند پاناما فقط یک بازیکن اصلی خود را برای بازی با ایران همراه می‌آورد، یعنی سرمربی این تیم فضا را به بازیکنان جوان و آینده‌دار این تیم برای آینده می‌دهد و آن‌ها را محک می‌زند. شاید بتوان گفت ما در واقع با تیم جوانان پاناما بازی کردیم.
پیش‌کسوت تیم‌ملی فوتبال ایران تصریح کرد: اگر تیم‌ملی می‌خواهد از گروه خود در جام جهانی صعود کند باید با تیم‌های مطرح و سطح اول فوتبال جهان هم بازی کند؛ هرچند که با وجود علاقه برخی از این تیم‌ها برای بازی با ایران در عمل شدنی نیست؛ چون برنامه بازی‌های این تیم‌ها از حدود یک سال قبل تعیین شده و در حالی که خود ما تا 6 ماه قبل حتی نمی‌دانستیم که قرار است با تیمی مانند ونزوئلا بازی کنیم.
به گزارش میزان، روشن تأکید کرد: البته رایزنی و مذاکره برای بازی با تیم‌های بزرگ جهان باید در گذشته با نظر کی‌روش، تأیید کمیته فنی و اقدامات مسئولان فدراسیون فوتبال صورت گیرد که چون کی‌روش در حال حاضر همه‌کاره فوتبال ایران است، خود او نمی‌خواهد تیم‌ملی با تیم‌های بزرگ جهان بازی تدارکاتی برگزار کند.
وی افزود: من یک دوست ایرانی در پرتغال دارم که صاحب یک باشگاه فوتبال است و با توجه به رگ و ریشه ایرانی که دارد، قبل از رقابت‌های جام کنفدراسیون‌ها که در روسیه برگزار شد، برخی از مسئولان فدراسیون فوتبال پرتغال به او گفتند که اگر ارتباطاتی با فدراسیون فوتبال ایران دارد آن‌ها حاضرند برای آماده‌سازی بیشتر تیم‌ملی این کشور پیش از حضور در این رقابت‌ها، در ازای هزینه بلیط هواپیما و دو روز اقامت این تیم یک بازی تدارکاتی با تیم‌ملی ایران برگزار کنند.
پیش‌کسوت تیم‌ملی فوتبال ایران در همین راستا افزود: دوستم موضوع را به من انتقال داد و من هم قصد داشتم که موضوع را با تاج و حتی عابدینی در میان بگذارم که متأسفانه موفق به برقراری ارتباط با آن‌ها نشدم؛ هرچند که مطمئنم اگر آن‌ها هم با شرایط پرتغالی‌ها موافقت می‌کردند، کی‌روش با برگزاری این بازی موافقت نمی‌کرد.
روشن تأکید کرد: در مجموع تیم‌ملی اگر قصد دارد برای نخستین بار در تاریخ از گروه خود در جام جهانی صعود کند باید در ادامه راه خود با تیم‌های مطرح و سطح اول فوتبال جهان بازی کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی