[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

ملایی: وزارت و کمیته المپیک هیچ حمایتی از من نکردند، روزنامه شیراز نوین

ملی‌پوش جودوی ایران گفت: با اینکه قبلاً در مصاحبه‌ای اعلام کردم که بیکار هستم اما هنوز هیچ اقدامی از سوی مسئولان رخ نداده است.
به گزارش «ورزش سه»، سعید ملایی که در ماه‌های اخیر به اوج آمادگی رسیده، در مسابقات گرندپری هلند که آخرین مرحله این رقابت‌ها در سال ۲۰۱۷ محسوب می‌شد، به مدال برنز دست یافت. حالا او تنها یک گام تا رسیدن به صدر رنکینگ جهانی وزن ۸۱- کیلوگرم فاصله دارد تا دست به یک کار تاریخی زده باشد. 
بعد از مدال برنزی که سعید ملایی در هلند بر گردن آویخت، با او درباره این مسابقات هم‌کلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت‌های ملی‌پوش جودوی ایران در گفت‌وگو با «ورزش سه» را می‌خوانید. 
دو رقیب جدی‌ام را ضربه‌فنی کردم
خدا را شکر توانستم با وجود آسیب‌دیدگی که داشتم، بازهم مدال کسب کنم. این رقابت‌ها واقعاً برایم سخت بود چون به دو تا از حریفانی که واقعاً قَدَر بودند و جزء ۵ نفر برتر دنیا بودند، برخورد کردم. یکی از آن‌ها که در رده‌بندی موفق به شکستش شدم، نفر اول دنیا بود. او را برای سومین بار متوالی ضربه‌فنی‌اش کردم. حریف گرجستانی را هم که قبلاً باخته بودم، این بار شکست دادم. گرندپری در هر جای دنیا که باشد، سطح بالایی دارد و این دوره هم مثل مسابقات قبلی با حضور تمامی قهرمان‌های جهان برگزار شد. 
باید برای کسب سهمیه به راهم ادامه دهم
تورنمنت‌هایی که در دنیا برگزار می‌شود، نسبت به رقابت‌های جهانی سطح پایین‌تری دارد اما گرنداسلم و گرندپری هم مسابقات معتبری محسوب می‌شود. باید برای اینکه در نهایت به سهمیه المپیک برسم، در این رقابت‌ها شرکت کنم و امتیاز به دست آورم. جایزه‌های هر تورنمنت هم متفاوت است.
با مصدومیت به مدال رسیدم
دور اول که طبق قرعه استراحت داشتم. دور دوم حریفی از پرتغال را با ضربه‌فنی شکست دادم. دور سوم حریفی از بلژیک داشتم که باختم. او ۱۰ روز قبل قهرمان جوانان جهان شده بود. این جودوکار، فنی را زد که روی زانوی مصدوم من فشار آورد. نتوانستم بعد از‌ آن مسابقه را اداره کنم و باختم. برای دو مسابقه بعدی با تلاش پزشکان با استفاده از دارو توانستم آماده شوم و به مدال برسم. 
نفر دوم وزن من هم مصدوم بود
نفر دوم این وزن هم مثل من آسیب‌دیده هست و دوره درمانی خودش را سپری می‌کند. شاید در مسابقات قهرمانی کشور نفرات جدیدی بیایند. البته من با هماهنگی فدراسیون به مسابقات هلند اعزام شدم. 
برنامه بعدی‌ام گرنداسلم ژاپن است
من بعد از مسابقات جهانی در رقابت‌های گرنداسلم ابوظبی شرکت کردم و در آنجا هم به مدال برنز رسیدم. در چند هفته اخیر ریکاوری کردم اما با صددرصد آمادگی در این رقابت‌ها شرکت نکرده بودم که خدا را شکر دست پر برگشتم. ان‌شاءالله به تهران برسم، ۷ روز بعد باید به مسابقات گرنداسلم ژاپن بروم. هدفم این است که در این چند روز آسیب‌دیدگی‌ام را برطرف کنم تا بعد از این رقابت‌ها به درمان کامل پایم بپردازم. 
می‌توانم اولین شماره یک جودوی ایران باشم
اگر در رقابت‌های گرندپری هلند فینالیست می‌شدم،‌ می‌توانستم نفر اول رنکینگ دنیا شوم. این اتفاق برای اولین بار برای یک ایرانی رخ می‌داد و می‌توانستم جایزه ۱۰ هزار دلاری را از فدراسیون جهانی بگیرم. فدراسیون جهانی هر جودوکاری که برای اولین بار در تاریخ کشورش به صدر رنکینگ می‌رسد، چنین جایزه‌ای را در نظر گرفته است. به هر حال این اتفاق رخ نداد اما امیدوارم در گرنداسلم ژاپن چنین اتفاقی رخ دهد. اختلافم با رقیب هلندی که قبلاً ۲۵۰ امتیاز بود، الان به ۱۰۰ امتیاز رسیده است. 
وزارت و کمیته کاری برای من نکردند
با اینکه قبلاً در مصاحبه‌ای با شما اعلام کردم که بیکار هستم اما هنوز هیچ اقدامی از سوی مسئولان رخ نداده است. من هنوز بیکار هستم و حتی  بیمه‌ام برای من رد نمی‌شود. وزارت ورزش برای من هیچ کاری نکرده است. حتی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بعد از مدال جهانی که من گرفتم، کاری برای من نکردند. در صندوق قهرمانان هم ثبت‌نام کردم که هیچ حقوقی برای من در نظر نگرفتند. امیدوارم وزارت ورزش به فکر واریز حقوق برای من به عنوان یک قهرمان جودو باشد؛ چون فقط تنها درآمد حقوق مختصری است که از فدراسیون می‌گیرم. 
امیدوارم طلسم جودو شکسته شود
در آخر می‌خواهم از پدر و مادرم، سرمربی تیم‌ملی، مدیر تیم‌های ملی و حسن‌زاده مربی باشگاهی خودم تشکر کنم. خیلی‌ها این روزها برای موفقیت جودو تلاش می‌کنند. امیدوارم که طلسم مدال نگرفتن در بازی‌های آسیایی هم سال آینده شکسته شود و جودو به روزهای خوب برگردد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی