[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

جمالی نوبندگانی: ترامپ تجارب دیپلماتیک برای اداره کشور آمریکا را ندارد، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با یادآوری اینکه ترامپ تجارب دیپلماتیک برای اداره کشور آمریکا را ندارد، گفت: بحران مالی چالش پیش‌روی آینده ایالات متحده است.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص آینده روابط داخلی آمریکا گفت: مسائل داخلی آمریکا با وجود رئیس‌جمهور کنونی، مسیرهای متعددی را پیش‌رو دارد. در دو ماه گذشته حرکت‌هایی از سوی افراطیون و نژادپرستان انجام گرفت که ترامپ هم تلویحاً آن را تأیید کرد؛ زیرا تنش بسیاری در جامعه آمریکا ایجاد گردید.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نژادپرستان با وجود ترامپ قدرت بیشتری پیدا کردند، تصریح کرد: گزارش‌هایی هم از پدر ترامپ وجود دارد که افراطی و نژادپرستی بودن وی را تأیید می‌کند؛ از سوی دیگر بحران مالی ایالات متحده و افزایش کسری بودجه آمریکا از مشکلات دیگری است که بر روابط داخلی آینده آمریکا تأثیر دارد.
وی افزود: دلار به‌عنوان ارز رسمی جهان است که آمریکا از این طریق سود بسیاری برده است اما کشورهایی چون چین، روسیه، ترکیه و جمهوری اسلامی به دنبال استفاده از پول ملی خود برای مبادلات مالی هستند؛ با وجود این، دلار ارز اصلی نخواهد بود؛ بنابراین آمریکا آسیب مالی بیشتری خواهد خورد.
جمالی نوبندگانی یادآور شد: افزایش بودجه‌های نظامی در این وضعیت به کمک ایالات متحده نیامده است؛ لذا تمام موضوع‌های مذکور سیاست داخلی دولت آمریکا را خدشه‌دار کرده و خواهد کرد. مردم آمریکایی نیز پی بردند که ترامپ تجارب دیپلماتیک برای اداره این کشور را ندارد لذا چالش‌هایی زیادی ایجاد کرده و خواهد کرد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: چالش اقتصادی بیشترین و مؤثرترین چالش پیش‌روی جامعه آمریکاست؛‌ بنابراین احساس می‌شود نخبگان از وضعیت روابط داخلی نگران هستند و واکنش نشان خواهند داد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: با این حال علی‌رغم سال‌های گذشته وضعیت داخلی آمریکا قابل پیش‌بینی نیست؛ از این رو خطر بالقوه‌ای برای کشور ماست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی