[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

مراقب فعالیت نوجوانان در فضای مجازی باشید، روزنامه شیراز نوین

كارشناس امنیتی سازمان اطلاعات سپاه ضمن برشمردن خطرات القائات و تحركات دشمنان جهت جذب جوانان در فضای مجازی، خواستار توجه بیش از پیش خانواده‌ها نسبت به فرزندانشان در این مباحث شد.
به گزارش ایسنا منطقه‌ فارس به نقل از روابط عمومی سپاه فجر فارس، کارشناس امنیتی سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس با اشاره به خباثت‌های مکرر و پایان‌ناپذیر استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌المللی نسبت به جمهوری اسلامی ایران که از ابتدای پیروزی انقلاب با ترور و کشتار و تحمیل جنگ و ... آغاز و در اشکال مختلف تا به امروز ادامه دارد، گفت: دشمنان ما برای نابودی این نظام مقدس در سرتاسر دنیا از هر اقدامی دریغ نخواهند کرد. وی ادامه داد: امروز دشمنان به خوبی می‌دانند رمز پیروزی و موفقیت مردم بزرگ ایران اسلامی تبعیت از اسلام، ولایت فقیه و وحدت است، از این رو در تمامی جبهه‌ها برای از بین بردن تک تک این مؤلفه‌های پیروزی، شبانه روز در حال تلاش و برنامه‌ریزی هستند.
این مقام امنیتی یادآور شد: آنچه كه باید نسبت به آن حساس باشیم این است كه با به وجود آمدن رسانه‌های اجتماعی فراگیر در دنیا و به تبع آن استفاده از این رسانه‌ها در کشور ما، دشمن نیز از این ابزار غافل نیست.
وی با یادآوری اینكه شبكه‌های اجتماعی ساخت خود استکبار جهانی و معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، گفت: همچنین دشمنان با ایجاد شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان و شبکه‌های  اجتماعی به‌صورت قارچ گونه همراه با جذابیت‌های عمدتاً غیراخلاقی و هیجان‌های كاذب بر علیه انقلاب اسلامی و مبانی آن به شدت در حال فعالیت هستند.
این مقام امنیتی با تأکید بر لزوم نظارت والدین بر فرزندان خود در تمامی سطوح سنی خصوصا جوانان و نوجوانان که به اقتضای سن خود به دنبال هیجان هستند، گفت: همانطور که این شبکه‌های  اجتماعی می‌توانند نقش مثبتی را ایفا کنند نباید از خطرات و مشکلات آن‌ها هم غافل بود.
وی بیان كرد:‌ دشمنان با استفاده از القاب و اسامی و واژه‌گان جوان پسند و با القای بدبینی به زندگی، خانواده، اطرافیان، اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مانند «چالش» آن‌ها را به سمت خود جذب و اقدامات خصمانه خویش را عملیاتی می‌کنند.
این مقام امنیتی به ذكر نمونه‌هایی از این اقدامات دشمنان پرداخت و گفت: بازی نهنگ آبی، چالش سنگ، چالش زخم، چالش آتش در غالب گروه ری استارت و غیره از جمله تحریكات دشمن درجهت ایجاد چالش‌های امنیتی است.
وی همچنین به نقش خانواده‌ها در این میان اشاره كرد و افزود: در چنین شرایطی است كه نظارت خانواده‌ها و والدین نقشی پررنگ و بیبدیل پیدا می‌کند تا خدایی نکرده فرزندان این مرز و بوم که تک تک آنها سرمایه‌های  نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند گریبان‌گیر این‌گونه نقشه‌هایی از طرف دشمنان نشده و کانون گرم خانواده با آسایش و آرامش و در کنار تک تک اعضای خانواده استمرار داشته باشد.
این مقام امنیتی در ادامه بر این نكته تأكید كرد كه سازمان اطلاعات سپاه همچون دیگر بخش‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان چشمان تیزبین انقلاب اسلامی از کیان این مرز و بوم در همه زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و... مراقبت خواهد کرد.
این مقام امنیتی سپاه در فارس از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه اقدامی از طرف معاندین نظام جمهوری اسلامی چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی با شماره تلفن ۱۱۴ که به صورت شبانه‌روزی در خدمت مردم است، اطلاع‌رسانی نمایند تا سربازان گمنام امام عصر (عج) در سازمان اطلاعات سپاه خصوصاً در سپاه فجر استان فارس بتوانند بهتر از قبل در خدمت مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی