[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

نحوه پرداخت وام اشتغال روستایی امروز نهایی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور از تعیین تکلیف و نحوه اجرای وام اشتغال روستایی از محل صندوق توسعه ملی در روز دوشنبه خبرداد.
سید ابوالفضل رضوی، درباره آخرین وضعیت تعیین شیوه نامه‌های اجرایی برنامه اشتغال وام روستایی گفت: این نشست امروز با حضور نمایندگان دستگاه‌های دخیل در اجرای طرح برگزار می‌شود.
معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه بخشنامه‌های مربوط به آغاز و اجرای این طرح در جلسه امروز نهایی می‌شود ادامه داد: بسیاری از مواد بخشنامه‌ها تدوین شده که در جلسه امروز نهایی خواهد شد. رضوی اخیراً در مصاحبه با خبرگزاری مهر از نهایی شدن بخشنامه‌های اجرایی این طرح و ابلاغ در هفته جاری خبرداد و گفته بود: «آنچه که قرار است در جلسه نهایی جمع بندی شود، روش اجرای طرح، نحوه پرداخت تسهیلات به متقاضیان، شرایط وثایق و تضامین دریافتی، نحوه طرح‌های توجیهی و اقتصادی و در نهایت تهیه شیوه نامه و دستورالعمل پرداخت تسهیلات است». به گفته معاون رئیس‌جمهور، توجیه اقتصادی طرح و اشتغال‌زایی برای حداقل ۳ نفر، درآمد کافی طرح برای پرداخت دستمزد شاغلان و توانایی وام‌گیرنده برای بازپرداخت اقساط از شرایط مهم پرداخت این تسهیلات خواهد بود. تسیهلات اشتغال روستایی قرار است صرفاً برای اشتغال‌زایی در مناطق روستایی و عشایر و همچنین سرمایه در گردش در شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر پرداخت شود.
وام اشتغال روستایی با تبدیل ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به ریال پرداخت می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی