[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

خانواده و مدرسه، امنیت و تربیت انسان را تضمین می‌کند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش وپرورش فارس به همراه جمعی از مسئولین این اداره کل در بازدیدی 16ساعته از ده آموزشگاه شهرستان‌های اقلید و منطقه سده بازدید و از نزدیک با دانش‌آموزان و فرهنگیان این مدارس دیدار و گفت‌وگو کرد و دستورات لازم برای حل برخی از مشکلات را نیز صادر کرد. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حمیدرضا آذری در ابتدای بازدید یک‌روزه خود در دبستان پسرانه شهید شریفی اقلید حاضر و نمازخانه و دو کلاس درس این آموزشگاه را که جدیداً احداث شده بود افتتاح کرد و همچنین مبلغی را برای سرانه این آموزشگاه تخصیص داد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین در ادامه در دبستان دخترانه شهید محسنی اقلید نیز با حضور در یادمان شهدای این شهر در این آموزشگاه به مقام شامخ شهدا احترام گذاشت و در ادامه، نمازخانه و آزمایشگاه این آموزشگاه را افتتاح کرد.
آذری همچنین در ادامه از پروژه درحال ساخت مجموعه فرهنگی رفاهی فرهنگیان اقلید بازدید و ضمن صدور دستورات لازم درخصوص تأمین اعتبار تکمیل این پروژه گفت: این مرکز درکنار اینکه می‌تواند خدمات بسیار خوبی به فرهنگیان این شهر ارائه کند، همچنین می‌تواند منبع درآمدزایی برای این شهرستان باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس بر لزوم تسریع در تکمیل این پروژه تأکید کرد و گفت: می‌کوشیم این مرکز، هفته معلم سال تحصیلی جاری افتتاح شود.
وی در ادامه در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش اقلید و در جمع کارکنان این اداره حضور یافت و در سخنانی با اشاره به محدودیت‌های اعتباری و مالی در شرایط کنونی گفت: از ابتدای سال 96 تاکنون به جز حقوق، 900میلیون برای فصل 2 و سه ماه حق‌التدریس سال پیش مبلغی به آموزش و پرورش فارس پرداخت نشده است.
آذری همچنین به این نکته نیز اشاره کرد که درآمدهای اختصاصی آموزش و پرورش فارس رشد 600درصدی طی سال‌های گذشته داشته که اگر این درآمد و عملکرد نبود، اکنون آب و برق و... سیستم آموزش و پرورش نیز قطع بود.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در ادامه در هنرستان کشاورزی شبانه‌روزی علامه طباطبایی اقلید حضور یافت و ضمن دیدار با هنرآموزان و هنرجویان این هنرستان، سالن پرورش قارچ و گلخانه و همچنین مزرعه پرورش شترمرغ این هنرستان کشاورزی را افتتاح کرد.
وی همچنین درخصوص کمک به این هنرستان برای تجهیز بیشتر و ارتقای امکانات آموزشی این هنرستان قول مساعد و همکاری داد.
آذری در ادامه سفر خود در ابتدای ورود به منطقه سده وارد دبیرستان شبانه‌روزی فقیه اقلیدی این منطقه شد و ضمن حضور در نماز جماعت این آموزشگاه، با دانش‌آموزان و معلمان این مدرسه دیدار و گفتگو و از خوابگاه‌ها، کلاس‌های درس و سالن آشپزخانه و غذاخوری این آموزشگاه بازدید کرد و اعتباراتی برای رفع نقایص آن اختصاص داد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین از دبستان یزدان منطقه آسپاس که دارای ساختمان قدیمی است نیز بازدید و درخصوص بهسازی و مقاوم‌سازی این آموزشگاه پیشنهاداتی ارائه کرد که تصمیمی نهایی منوط به تشکیل جلسه‌ای با حضور جمعی از اعضای شورای این منطقه و کارشناسان اداره کل گردید.
آذری همچنین در ادامه سفر خود، وارد منطقه سده شد و ابتدا در جمع مدیران مدارس این شهر حضور یافت و با مشکلات این منطقه که توسط نمایندگان مدیران این مدارس بیان شد آشنا شده و دستورات لازم برای پیگیری و حل برخی از آنها را صادر کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین در ادامه در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش سده و در جمع کارکنان این اداره حضور یافت و در سخنانی با بیان اینکه امروز در آموزش و پرورش با مشکلات بسیار ساختاری مواجه هستیم تصریح کرد: کشوری که پولش را در زمینه توسعه انسان‌ها خرج نکند، باید در زمینه کنترل آسیب‌ها هزینه کند.
آذری با بیان اینکه امروز به دلیل نبود توجه کافی، جوانان ما آسیب‌پذیر شدند گفت: خانواده و مدرسه دو نهادی هستند که امنیت و تربیت انسان را تضمین می‌کنند که امروز آسیب جدی دیده‌اند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس عدالت آموزشی را زیربنای پیشرفت کشورها خواند و بر لزوم توجه کافی به آموزش تأکید کرد و گفت: آموزش مساوی به تمام اقشار جامعه امری لازم است.
آذری در پایان سخنان خود بر لزوم حمایت و احترام به حق‌وحقوق معلمان تأکید کرد و بیان داشت: با وجود تمام سختی‌های موجود، باید آموزش و پرورش را به خوبی اداره کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در ادامه در دبیرستان حجاب منطقه سده حضور یافت و از نزدیک از نمازخانه و کلاس‌های درس جدید درحال احداث این آموزشگاه بازدید کرد و درخصوص تکمیل ان نیز قول به همکاری و مساعدت داد.
آذری همچنین در دبیرستان دخترانه شبانه‌روزی دوره اول عصمت سده نیز حضور یافت و ضمن دیدار با دانش‌آموزان و فرهنگیان این آموزشگاه از خوابگاه‌ها و سالن آشپزخانه و غذاخوری این آموزشگاه بازدید کرد و درخصوص تعمیر و تجهیز خوابگاه و بهسازی آن دستور به اقدام داد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در ادامه سفر خود، وارد منطقه دژکرد سده شد و در دبیرستان دوره اول شهید همتی، دبیرستان دوره دوم امام حسن مجتبی(ع) و هنرستان کاردانش ضمیمه این دبیرستان حاضر شد و از نزدیک مشکلات آنها را بررسی کرده و درخصوص تجهیز سالن کارگاه این هنرستان دستور به اقدام و خرید تجهیزات مورد نیاز داد.
خاطرنشان می‌شود در این سفر، مشاور اجرایی مدیرکل، رییس و معاون اداره بودجه، رییس سازمان دانش‌آموزی، رؤسای ادارات فنی و حرفه‌ای و روابط عمومی و کارشناس مدارس شاهد اداره کل، مدیرکل آموزش و پرورش را همراهی کردند.
این سفر که از ساعت 5:30بامداد از شیراز آغاز شده بود، در ساعت 22شب به پایان رسید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی