[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

اختلاف مرز مرتعی شهرستان‌های ارسنجان و پاسارگاد حل شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد از حل اختلاف مرز مرتعی بین این شهرستان با شهرستان ارسنجان خبر داد و گفت: این اختلاف در سنوات گذشته یکی از عوامل آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع گمانه‌زنی می‌شد.
مهندس حسن خسروانیان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه طی سنوات گذشته یکی از عوامل آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌ها ناشی از اختلاف‌های  مرز مرتعی گمانه‌زنی می‌شد به جهت جلوگیری از چنین حوادثی حل این موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: مدیران، کارشناسان و نمایندگان مراتع منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های  ارسنجان و پاسارگاد برای حل اختلاف مرز مرتعی مراتع روستای علی رسیده و طرح بناب ارسنجان پس از طی مسافت طولانی در ارتفاعات کوهستانی هم مرز هر دو شهرستان حضور یافتند. رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: در این حضور برابر اسناد در سوابق موجود در پرونده مراتع و حضور دامداران در دو مرتع مرز هر دو مرتع مشخص شد.
خسروانیان افزود: در این مأموریت که هشت ساعت کوهپیمایی به همراه داشت تعدادی از مرتعداران نیز حضور داشتند.
وی در ادامه با یادآوری اهمیت جنگل و فضای سبز به عنوان تفرجگاه برای انسان یادآور شد: جنگل، پارك و فضای سبز در داخل و اطراف شهرها به مردم خسته از زندگی ماشینی و سر و صدای محیط این امكان را می‌دهد كه بتوانند ایام فراغت را در این مكان به استراحت و تفریح بپردازند و بچه‌ها از آپارتمان بیرون آیند و جهت تقویت فكر و بدن خود در محیطی آرام و با هوایی سالم به بازی بپردازند.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: طبیعت همواره با زیبایی‌های  خود نظر انسان را به خود جلب می کند و گیاهان یكی از عوامل مهم زیبایی طبیعت بشمار می روند. 
خسروانیان ادامه داد: هر انسان از مشاهده طبیعت سرسبز جنگل‌ها و مراتع لذت می برد و با دیدن گل‌های  زیبای طبیعی با رنگ‌های دلفریب كه از دل خاك سر بر آورده است به عظمت و رحمت خالق سبحان پی می‌برد و شكر نعمت‌های  بیكرانش را بجا می‌آورد. 
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: بسیاری معتقدند كه جنگل در سبك موسیقی و نقاشی افراد تأثیر خاصی دارد و بسیاری از هنرمندان و اهل ادب از مناظر زیبای طبیعت در ایجاد اثر خود الهام می‌گیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی