[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

برنامه‌ریزی و تلاش همه نهادها برای کاهش آمار بی‌سوادی در بوانات، روزنامه شیراز نوین

معاون فرماندار شهرستان بوانات گفت: برای بالا بردن آمار باسوادی شهرستان، لازم است همه ادارات و ارگان‌ها برای کمک به سوادآموزی به جد پای کار آمده و برای تحقق این امر تلاش نمایند. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، هاشمی در شورای پشتیبانی سوادآموزی اداره آموزش و پرورش شهرستان بوانات، ضمن قدردانی از فعالیت‌های ادارات مختلف در مبارزه با بی‌سوادی گفت: یکی از شاخص‌های مهم در توسعه یافتگی کشورها، سواد است.
معاون فرماندار شهرستان بوانات افزود: اگر بنا بر این است که کشور ما جزء کشورهای توسعه یافته باشد، یکی از فاکتورهای مهم آن توجه به سواد و افزایش نرخ باسوادی در کشور است.
وی افزود: آمار بی‌سوادی در این شهرستان بر اساس سرشماری 1395 مشخص شده، اما در حقیقت تعداد بی‌سوادان شهرستان ما بیش از این آمار اعلامی است که با انجام پالایش دقیق‌تر و اجرای طرح شناسایی اسمی، می‌توان آمار واقعی را به دست آورد.
هاشمی خاطرنشان کرد: برای بالا بردن آمار باسوادی شهرستان، لازم است همه ادارات و ارگان‌ها برای کمک به سواد آموزی به جد پای کار آمده و برای تحقق این امر تلاش نمایند.
علیرضا تقی‌پور، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بوانات نیز ضمن قدردانی از زحمات و فعالیت‌های ادارات و ارگان‌های مختلف در زمینه سوادآموزی گفت: سوادآموزی یکی از مسائل اصلی این شهرستان است و برای کاستن از آمار بی‌سوادی، باید همه ادارات شهرستان با همت مضاعف، برنامه‌ریزی و تلاش نمایند.
ترابی، رئیس اداره سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز ضمن تشریح آمار و ارقام مربوط به ترکیب جمعیتی و جمعیت بی‌سواد در این شهرستان گفت: سوادآموزی یکی از دغدغه‌های اصلی مقام معظم رهبری و مسئولان نظام است و هرچند پس از انقلاب اسلامی رشد چشمگیری در این زمینه داشته‌ایم، اما بنا به فرمایش معظم له: «حتی داشتن یک بی‌سواد هم زیاد است».

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی