[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

تحصیل ۱۲هزار دانش‌آموز با نیاز‌های ویژه در مدارس فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی فارس گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات در هر جامعه‌ای، بررسی راه‌های جلوگیری از بروز معلولیت در افراد جامعه می‌باشد که این مهم، نیازمند آگاهی بخشی به افراد جامعه می‌باشد و آموزش و پرورش در کنار سایر رسانه‌ها همچون صدا و سیما، می‌تواند نقش مؤثری در فرهنگ‌سازی در این زمینه داشته باشد. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، رستم اکبری‌زاده در آیین بزرگداشت روز جهانی معلولان در مدرسه استثنایی خیریه اسلامی شیراز گفت: استان فارس دارای 12هزار دانش‌آموز با نیاز ویژه و 170مدرسه دولتی و غیردولتی می‌باشد که حدود 5هزار نفر از این دانش‌آموزان در مدارس زیر نظر آموزش و پرورش و مابقی به صورت تلفیقی در سایر مراکز یادگیری مشغول به تحصیل هستند که از خدمات آموزش و پرورش بهره‌مند می‌شوند. رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی فارس گفت: یکی از ویژگی‌های توسعه جوامع، میزان خدمات‌رسانی به معلولان در آن جامعه می‌باشد و در کشور ما نیز طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی برای خدمت به جامعه معلولان انجام شده است.
وی گفت: ایمن‌سازی و مناسب‌سازی محیط برای معلولان، فراهم نمودن امکانات آموزشی و استخدام آن‌ها در مراکز و نهاد‌ها و... از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌توان برای این قشر از جامعه انجام داد.
اکبری‌زاده گفت: در جوامع توسعه یافته نزدیک به 10درصد و در جوامع در حال توسعه نیز در حدود 13درصد افراد دارای یک نوع معلولیت هستند که استفاده از امکانات و خدمات اجتماعی، حق مسلم آن‌هاست و نیازمند توجه ویژه مسئولان می‌باشد.
وی بروز مشکلات ژنتیکی، جنگ، بیماری، سوانح و بلایای طبیعی را از مهم‌ترین عوامل ایجاد معلولیت در افراد عنوان کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین اقدامات در هر جامعه‌ای، بررسی راه‌های جلوگیری از بروز معلولیت در  افراد جامعه می‌باشد که این مهم، نیازمند آگاهی‌بخشی به افرا جامعه می‌باشد و آموزش و پرورش در کنار سایر رسانه‌ها همچون صدا و سیما، می‌تواند نقش مؤثری در فرهنگ‌سازی در بین افراد جامعه داشته باشد.  
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی فارس با اشاره به قانون 16ماده‌ای جامعه معلولان گفت: برای احقاق حقوق معلولان در جامعه، علاوه بر قانون خاص، نیازمند تلاش و اقدام مؤثر توسط مسئولان در این زمینه می‌باشد و آموزش و پرورش در حوزه کاری خود و در حد توان، از همه امکانات موجود برای جذب و ارائه خدمات آموزشی به معلولان استفاده می‌نماید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی