[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

سایه اعتیاد برسر تولید، روزنامه شیراز نوین

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: اعتیاد در محیط‌های کارگری به چرخه تولید و اقتصاد آسیب می‌رساند از این رو تمام کارخانه‌ها و شرکت‌ها برای مصون‌سازی کارگران در برابر این معضل باید اقدام به برنامه‌ریزی و صرف هزینه‌های  لازم در این زمینه کنند. به گزارش ایرنا محمد رضا ابراهیمی، در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس افزود: هرگونه کوتاهی در این موضوع سبب خواهد شد کارگران در دام اعتیاد گرفتار شوند که جبران این گرفتاری نیز هزینه‌های  بسیاری در پی خواهد داشت.  
وی بیان داشت: گرفتار شدن کارگران در دام اعتیاد زمینه ساز وارد آمدن آسیب‌های جدی به اجتماع خواهد شد و به تبع آن معضلات بسیاری در جامعه بروز خواهد کرد.
ابراهیمی ادامه داد: از جمله اقدامات لازم برای مقابله با گسترش اعتیاد در میان جامعه کارگری فارس، اجرای طرح کاهش اعتیاد جامعه کار و تولید با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
او افزود: همچنین این اداره کل باید اهتمام ویژه نسبت به تشکیل کارگاه‌های  آموزشی پیشگیری از اعتیاد با رویکرد آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی صحیح و به موقع در محیط‌های  کارگری داشته‌باشد تا کارگران را در برابر هجمه مواد مخدر و آسیب‌های ناشی از آن مصون سازد. ابراهیمی بیان کرد: یکی از موارد مورد تأکید استاندار فارس، افزایش اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با معضل اعتیاد و کاهش آسیب‌های  اجتماعی در استان است که تحقق این مهم در گرو هم‌افزایی با حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیگر مجموعه‌های ذی‌ربط است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی