[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

وجود ۱۰ هزار کلاس درس غیرمقاوم در فارس ۷۰۰ کلاس درس با همیاری خیرین در حال ساخت است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس گفت: هم اینک 130 واحد آموزشی دارای 700 کلاس درس با کمک و همیاری خیران در این استان در دست ساخت است که از این تعداد 50 واحد آن تا پایان سال 96 به بهره‌برداری خواهد رسید. به گزارش ایرنا سرافراز موصلی، در بازدید از چند مدرسه در شهرستان فسا افزود: در حال حاضر بیش از 10 هزار کلاس درس در استان فارس نیاز به بازسازی و مقاوم‌سازی دارد که بر اساس اولویت‌بندی و تخصیص منابع، بازسازی این کلاس‌ها در دستور کار قرار گرفته است. 
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا هم در این بازدید بیان داشت: وجود مدارس فرسوده و کمبود تجهیزات آموزشی از جمله مشکلات این شهرستان در بخش آموزش‌وپرورش است. سلیمان کرمی ادامه داد: به‌زودی پنج واحد آموزشی که با کمک خیران و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس ساخته شده در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد و افزون بر این، سال آینده با حمایت مالی خیران سه واحد آموزشی دیگر در این شهرستان احداث خواهد شد. 
رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان فسا هم در این بازدید گفت: اکثر مدارس این شهرستان به دلیل فرسوده بودن نیاز به بهسازی یا نوسازی دارند و امیدواریم برای انجام این کار بودجه لازم از سوی دستگاه‌های مرتبط تخصیص داده شود. مسلم امینی‌نژاد بیان داشت: اگر چه در سال‌های اخیر با کمک خیران مدرسه‌ساز، 134 واحد آموزشی در شهرستان فسا بهسازی و نوسازی شد اما هنوز 9 هزار دانش آموز این شهرستان در 172 واحد آموزشی فرسوده با یک‌هزار کلاس درس مشغول تحصیل هستند. او افزود: این تعداد واحد آموزشی فرسوده، نیاز به تخریب و نوسازی دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی