[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۹
  • دوره جدید

مدرک‌گرایی، افت علم ودانش است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از معضل خریدوفروش مدرک تحصیلی در جامعه خبر داد و گفت: امروزه مدرک‌گرایی موجب شده اخلاق‌های ناپسندی در جامعه ظاهر شود؛ به همین منظور موجب شده اکثر دانشجویان به دنبال مدرک باشند تا علم‌آموزی!
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، شامگاه پنجشنبه مراسم هم‌اندیشی دانشگاهیان با نمایندگان مردم شیراز برگزار شد که در این مراسم مسعود رضایی به‌عنوان یکی از سخنرانان در ابتدا از دانشجویان و مردم خواست که مطالبه‌گری از مسئولان را به‌عنوان یک امر مهم در جامعه دنبال کنند؛ زیرا امروزه در کنار بسیاری از اخلاق‌های ناپسندی که در جامعه شکل گرفته، خریدوفروش مدرک به یک معضل تبدیل شده و هر روز در حال افزایش است.
این نماینده با اشاره به اینکه در بدو پیروزی انقلاب اسلامی مسئولان تلاش داشتند از مدرک‌گرایی پرهیز شود و به علم و دانش توجه بیشتر شود افزود: هم‌اینک شاهد هستیم این موضوع به یک شعار تبدیل شده و از این خواسته بحق دور شده‌ایم. رضایی پدیده انتفاعی در دانشگاه را یک آفت در علم و تحصیل دانست و گفت: بر اساس گزارش‌ها شاهد هستیم هر دانشکده در صورت نیاز بدون توجه به داشته‌های علمی، با برپایی یک کانکس و کلاس، دانشجو جذب می‌کند.
در بخش دیگر این مراسم فرج‌الله رجبی نماینده دیگر مردم شیراز در مجلس، از پرده‌برداری یک عضو شورا که در گذشته برای انجام یک موضوع به این نماینده نامه‌نگاری کرده بود خبر داد و گفت: در این نامه کوتاه بیش از 15 غلط املایی وجود داشت که این برای ما بسیار نگران‌کننده است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در گذشته افراد برای پیشرفت‌های تحصیلی باید سختی‌های فراوانی را تحمل می‌کردند گفت: امروزه شاهد هستیم سلسله موارد‌های پیشرفت‌های تحصیلی برچیده شده و باعث شده در اغلب دانشگاه‌های مطرح  مهندسی، تکنسین‌های واقعی از آن دانشگاه  فارغ‌التحصیل نداشته باشد.
رجبی از دانشجویان و مردم خواست برای ارتباط‌گیری با وی از پیامک استفاده کنند؛ زیرا قادر خواهم بود به تمامی پیامک‌های مردمی پاسخ و مشکلات آنان را پیگیری کنم.
وی برای ارتباط با این شماره از شماره سابق خود به‌عنوان پل ارتباطی با مردم یاد کرد و گفت: از ابتدای امر مسئولیت تا به امروز، شماره خود را تغییر نداده‌ام و مردم شیراز می‌توانند از این راه  با من ارتباط داشته باشند.
رجبی اضافه کرد: نه تنها شهروندان بلکه به مسئولان نیز گفته‌ام برای دنبال کردن مشکلات، متن نامه را از طریق فضای مجازی برای من ارسال کنند.
در ادامه این مراسم رئیس شورای اصلاح‌طلبان استان فارس عبدالحمید معافیان، خطاب به نمایندگان گفت: هدف از تشکیل این جلسات، برقراری ارتباط بیشتر نمایندگان با دانشجویان و نخبگان خواهد بود؛ زیرا معتقدیم بسیاری از نمایندگان به دلیل عدم  ارتباط با دانشجویان نسبت به برخی از مشکلات کم‌اطلاع هستند.
وی از نمایندگان مجلس به‌عنوان موکلان مردم در خانه ملت  یاد کرد و گفت: آنان باید بدانند در طول عمر خدمتی خود ارتباط خود را  با دانشجویان و نخبگان بیشتر کنند، نه اینکه  تنها در زمان انتخابات بخواهند به سراغ مردم بروند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی