[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۰
  • دوره جدید

رونمایی از تمبر اختصاصی کتاب یک‌صفحه‌ای، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

سیدمهدی میرعظیمی خالق و ناشر کتاب‌های یک‌صفحه‌ای که در ایام برپایی نمایشگاه دستاوردهای گردشگری و صنایع دستی اقوام و استان‌های کشور در نمایشگاه بین‌المللی شیراز در شهرک گلستان با ایجاد غرفه‌ای اختصاصی تحت عنوان کتاب یک صفحه‌ای حضور داشت، از رونمایی تمبر اختصاصی کتاب یک صفحه‌ای با حضور مسئولان عالی کشوری و استانی خبر داد. وی به خبرنگار شیرازنوین گفت: در آخرین روز از نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس از تمبر یادبود نخستین سالگرد انتشار کتاب یک صفحه‌ای رونمایی شد.
شورای شهر شیراز حامی و مشوق اقدامات ماندگار فرهنگی است
 در این رونمایی که با حضور نیکوکاران حامی کتاب، علاقه‌مندان به کتاب‌خوانی و برخی مدیران استانی و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد، لیلا دودمان رئیس کمسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز با تبریک این حرکت فرهنگی و تقدیر از میرعظیمی، نویسنده و ایده‌پرداز طرح کتاب یک صفحه‌ای به دلیل ترویج فر هنگ کتاب و کتاب‌خوانی، بر حمایت همه‌جانبه مسئولان استان و شهر شیراز از گسترش این طرح تأکید کرد. وی شورای شهر شیراز را حامی و مشوق ناشران و مروجان فرهنگ و تمامی فعالان فرهنگی به ویژه مروجان امر کتاب و کتاب‌خوانی دانست.
کتاب یک‌صفحه‌ای در ارتقای فرهنگی نقش‌آفرین است
همچنین حسین اربابی، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان فارس و موسوی، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس به عنوان اولین حامیان کتاب یک صفحه‌ای، بر نقش سازنده کتاب یک صفحه‌ای در راستای ارتقای فرهنگ اجتماعی و آداب شهروندی تأکید داشتند.
اداره کل ارشاد حامی مروجان فرهنگی است
مهدی امیدبخش معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به انتشار ده‌ها هزار جلد از این کتاب با حمایت نیکوکاران حامی کتاب و کتاب‌خوانی و ارائه این طرح و بیست طرح زیرمجموعه آن به عنوان طرح‌های برگزیده جهت نامزدی شیراز به عنوان پایتختی کتاب ایران اشاره کرده و افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای توسعه هنر فاخر و فرهنگ پیشرو حمایت‌های لازم را از مروجان امر کتاب و کتاب‌خوانی خواهد داشت. در خبر دیگری از این فعال فرهنگی هم گفتنی‌ست که با حضور جمعی از بانوان فعال در عرصه‌های سیاسی و فرهنگی و مسئول در امور زنان کشورمان ازجمله مولاوردی، دستغیب، احمدی‌زاده و... درغرفه کتاب یک صفحه‌ای، بر انتشارگسترده این آثار در سطح ملی و فراملی و توزیع آنها در بین مردم و به ویژه نسل جوان تأکید کردند.
توزیع کتاب‌های یک‌صفحه‌ای در حواشی شهرها یک ضرورت است
معصومه دستغیب، مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، در این دیدار با قدردانی از سیدمهدی میرعظیمی نویسنده و ناشرکتاب‌های یک‌صفحه‌ای و بانوان فعال و همکاری کننده با وی اظهار داشت: قطعاً اگر شوروشوق و علاقه نباشد، اینگونه آثار پدید نمی‌آید. وی گفت: چه خوب است که تعدادی از این کتاب‌ها برای پوشش دادن مسائل فرهنگی و ارتقای سطح مطالعه در جامعه در شهرک‌های حاشیه‌ای شیراز و کلان‌شهرها توزیع گردد تا بدینوسیله، از حجم آسیب‌های اجتماعی در نقاط محروم شهری و روستایی کاسته گردد. مشاور امور بانوان استانداری فارس افزود: همه ارگان‌ها و نهادها به ویژه دستگاه‌ها و اداراتی که کار فرهنگی می‌کنند موظف‌اند جناب میرعظیمی را که با جان و دل و از سر عشق و علاقه به کشورش تلاش فرهنگی دارد، حمایت کنند و بر رونق بازار کتاب و کتاب‌خوانی بیفزایند.
کتاب‌های یک‌صفحه‌ای به مسائل امور بانوان هم بپردازد
شهین مولاوردی از فعالان سیاسی و اجتماعی کشورمان که در حوزه امور بانوان نیز فعالیت‌هایی گسترده در سطح ملی دارد، ضمن حضور در غرفه کتاب‌های یک‌صفحه‌ای در نمایشگاه گردشگری پارس که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی شیراز برگزار شده بود، کار ارزنده مبتکر و طراح ایده ناب و ارزنده کتا‌ب‌های یک صفحه‌ای را تحسین گفته و از وی خواست در تولید و انتشارآثار فاخر و مرتبط با مسائل بانوان و دختران کشورمان برابر با آموزه‌های اسلامی و فرهنگ ایرانی تلاش نماید. مولاوردی کتاب را برجسته‌ترین عنصر دانایی و پیشرفت جوامع گوناگون خوانده و یادآور شد: بررسی میانگین مطالعه کتاب در هر کشوری نشانگر رشد و تعالی ملت آن کشور در حوزه‌های گوناگون است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی