[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

رییس جدیدآموزش‌وپرورش ماهور میلاتی منصوب شد، روزنامه شیراز نوین

معاون پژوهشی آموزش و پرورش فارس گفت: رمز ماندگاری معلم، خدمت صادقانه و تأثیر آن بر جامعه است و هرچه این تأثیر بیشتر شود، ماندگارتر است.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عبدالرسول احمدی در آیین تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید آموزش و پرورش منطقه ماهور و میلاتی گفت: هر فردی در طول دوران کاری خود زمان محدودی برای خدمت به مردم دارد و باید از این فرصت به نحو شایسته استفاده کرد تا در ذهن مردم ماندگار شد. معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش فارس افزود: رمز ماندگاری معلم، خدمت صادقانه و تأثیر آن بر جامعه است و هرچه این تأثیر بیشتر شود، ماندگارتر است. وی با تأکید بر لزوم پوشش تحصیلی  دانش‌آموزان لازم‌التعلیم، به ویژه در مناطق دورافتاده گفت: دانش‌آموزان سرمایه‌های کشور هستند و نمی‌توان از آنها غفلت کرد و رسالت نظام آموزش و پرورش نیز این است که زمینه تعلیم و تربیت صحیح آنها را فراهم نماید.
احمدی با اشاره به آمار قابل توجه کلاس‌های  درس با یک تا 5دانش‌آموز در سراسر کشور گفت: دانش‌آموزان مستعد و توانمند زیادی وجود دارند که با ایجاد شرایط مناسب برای تعلیم و  تربیت آنها، می‌توانند موجب تحول در جامعه و حتی نجات جامعه شوند و سیاست آموزش و پرورش نیز پوشش حداکثری دانش‌آموزان واجب‌التعلیم است. معاون پژوهشی آموزش و پرورش فارس گفت: شهدا سرمایه‌های واقعی جامعه و نمونه‌ای از افراد توانمند و مؤثر جامعه هستند که از نقاط مختلف کشور و به ویژه از مناطق محروم، برای حفظ نظام و اسلام جان خود را فدا کردند و آنچه امروز داریم، از ایثار آنها است و همه اینها حاصل تربیت صحیح است.وی در ادامه با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی در زمینه آموزش گفت: در موضوع ضمن خدمت همکاران، همه رویکردها به سمت آموزش مجازی است و تلاش ما این است که در مناطق محروم نیز درراستای هوشمندسازی مدارس و ترغیب همکاران به انجام فعالیت‌های  پژوهشی قدم برداریم. احمدی با انتقاد از تأکید بر محفوظات در نظام تعلیم و تربیت گفت: این اقدام از اساس کاری باطل و بیهوده بوده، چراکه هیچ توانمندی و مهارتی را به  دانش‌آموزان نمی دهد.
وی همچنین با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش گفت: برای جبران این کمبود، علاوه بر جذب نیروی انسانی توانمند، باید در زمینه صرفه‌جویی و افزایش کیفیت نیروی انسانی موجود نیز تلاش کرد. در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات بهروز افخمی، رئیس سابق آموزش و پرورش منطقه ماهور و میلاتی، آیت‌الله جعفری‌پور به عنوان رئیس جدید این اداره منصوب شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی