[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

داورزنی: اعضای مجمع رئیس را انتخاب کردند نه وزارت ورزش، روزنامه شیراز نوین

معاون قهرمانی وزارت ورزش در حاشیه جلسه رأی‌گیری برای انتخاب رئیس جدید فدراسیون کاراته در میان خبرنگاران به صحبت پرداخت. به گزارش «ورزش سه»، محمدرضا داورزنی پس از برگزاری مجمع فدراسیون تکواندو و انتخاب رئیس جدید این فدراسیون به صحبت پرداخت.
داورزنی در ابتدا درباره صحبتی که گفته می‌شود کلانتری به وی مبنی بر تغییر نظر وزارت ورزش گفته ‌شده، پاسخ داد: در ابتدا باید به مجموعه تکواندوی کشور خسته نباشید بگویم. جلسه خوبی برگزار شد. از 7 نفری که نامزد شده بودند تشکر می‌کنم. طبیعی است که منتقدین نیز میان این تعداد نامزد بودند. در رابطه با این صحبت باید بگویم خیلی از دوستانی که می‌خواستند نامزد شوند از وزارتخانه نظرخواهی کردند که به صحنه بیایند یا خیر. یکی از این افراد آقای کلانتری بودند که از طرف بسیاری تکواندوکاران و اهالی این ورزش برای نامزد شدن درخواست داشتند. او که پیش از این نیز سابقه ریاست این فدراسیون را داشت از وزارتخانه نظرخواهی کرد و طبیعی است که وزارتخانه نیز به کسی نظر منفی اعلام نمی‌کند. اکنون در والیبال حدود 22 نفر ثبت‌نام کردند با خیلی‌هایشان که صحبت کنید می‌بینید که اغلبشان این نظر را دارند که وزارتخانه با حضور آن‌ها موافق است. اما طبیعی است که وزارتخانه به کسی نمی‌گوید ورود نکنید.
او ادامه داد: آقای کلانتری هم همین‌طور، ایشان از وزارتخانه پرسید که وزیر هم با آمدن ایشان مخالفتی نداشت. آقای کلانتری که پیش از این نیز به‌عنوان رئیس فدراسیون عمل می‌کردند، آقای پولادگر را به‌عنوان نایب‌رئیس در کنار خود داشتند. نظر وزارتخانه این بود که تعامل به وجود بیاید نه در فضای تخریبی و مجازی و حتی جلساتی بین این دو بزرگوار برگزار شد اما فضایی که در تکواندو به وجود آمد که از وی خواستند در تکواندو بماند و از مجموعه جدا نشود و طبیعی بود که ما هم بگوییم هر آنچه مجمع تشخیص داد و به هرکسی که رأی داد او انتخاب می‌شود. به هرحال همین خانواده از آقای پولادگر هم خواسته بودند تا در پست خود باقی بماند. خیلی‌ها با ما تماس گرفتند و خواستند که آقای پولادگر باقی بماند و ما هم وقتی دیدیم خانواده تکواندو این‌گونه دارد پیش می‌رود، ترجیح دادیم دخالتی نکنیم و همه چیز را به مجمع برسانیم.
معاون قهرمانی وزارت ورزش در این باره به ادامه صحبت‌های خود پرداخت: گروهی بودند که هم اکنون در تکواندو مشغول به کار هستند، از آقای پولادگر خواستند تا او همچنان باقی بماند و از طرفی گروهی از قدیمی‌های تکواندو نیز از آقای کلانتری خواستند که به میدان بیاید. به هرحال در این شرایط اولویت برای ما نظر مجمع است. قصد ما امانت‌داری بود و اینکه مجمع به نظر واحدی دست پیدا کند و بین نفرات مختلف تعامل به وجود بیاید. نمی‌خواستیم این‌گونه به نظر بیاید که وزارت قرار است دخالت کند. به هرحال اختلاف نظراتی بود که در برخی از موارد جنبه نقادی هم داشت. در هر حال من از آقای کلانتری و دیگر نامزدها تشکر می‌کنم که زحمت کشیدند و پیش آمدند.
او درباره حضور یا عدم حضور جوان‌ها در انتخابات گفت: اساسنامه جدیدی که در حال تدوین است و به‌گونه‌ای پیش رفته که تعداد افراد دیگری که خارج از حوزه انتخاب رئیس فدراسیون است و انتخاب می‌شوند در مجمع حضور خواهند داشت. این تعادلی است که برقرار خواهد شد. اکنون این تفکر به وجود آمده که رئیس فدراسیون رؤسای هیئت‌ها را معرفی می‌کند و رؤسای هیئت‌ها نیز به رئیس فدراسیون رأی می‌دهند. من به‌عنوان کسی که هم در استان بودم و هم فدراسیون و هم اکنون نیز در این جایگاه حضور دارم خدمتتان می‌گویم که 19 نفر در هیئت استان‌ها تشخیص می‌دهد که یه نفر بشود رئیس هیئت. به دلیل اینکه این شائبه نیز برطرف بشود در اساسنامه جدید از بقیه بخش‌هایی که در ورزش حضور دارند مانند همه باشگاه‌های لیگ برتر، مربیان و بازیکنان و داوران و... که از طریق مراجع مربوط به خود انتخاب می‌شوند به نوعی نهاد مدنی آن‌ها را تقویت کردیم که نفراتی که می‌خواهند برای فدراسیون تصمیم‌گیری کنند، مستقیم یا غیرمستقیم توسط رئیس فعلی انتخاب نشود تا این شائبه‌ها برطرف شود اما این را هم باید بگویم فدراسیون تکواندو در سال‌های اخیر یکی از بهترین فدراسیون‌های ما بوده است. انتقاداتی هم مطرح شده است که باید در جای خود مورد بررسی قرار بگیرد.
او درباره حرف‌های به وجود آمده گفت: شما نمی‌توانید همیشه همه را راضی نگه دارید اما این فضای به وجود آمده باید تقویت شود تا به‌راحتی از میان نرود. بنابراین باید کمک کنیم به سویی که می‌خواهیم برویم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی