[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

افتتاح مدرسه خیرساز عشایری چاه‌سرخ آباده طشک، روزنامه شیراز نوین

رئیس آموزش و پرورش عشایر فارس گفت: مدرسه دوکلاسه خیرساز عشایری به همت بانوی خیر «زهره خسروی عبدالیوسفی» در زمینی به مساحت 5هزار مترمربع در منطقه عشایری چاه سرخ آباده طشک شهرستان نیریز، به بهره برداری رسید.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، علی‌عسکر نجفی در مراسم آغاز بهره‌برداری مدرسه دوکلاسه خیرساز عشایری منطقه عشایری چاه سرخ آباده طشک شهرستان نیریز گفت: در سال جاری با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان، 110کانکس کلاس درس جایگزین چادر در مدارس عشایری فارس می‌شود.
رئیس آموزش و پرورش عشایر فارس گفت: این مدرسه به همت بانوی خیر «زهره خسروی عبدالیوسفی» در زمینی به مساحت 5هزار مترمربع احداث شده است.
نجفی افزود: این آموزشگاه دو کلاسه در زمینی که توسط حاج سید هاشم موسوی اهدا شده بود بنا شده است و در سال تحصیلی جاری، 16دانش‌آموز عشایری در آن مشغول به تحصیل هستند.
وی افزود: این بانوی خیر از عشایر و تربیت یافته مکتب استاد بهمن‌بیگی است که تحصیلات خود را در مدارس عشایری گذرانده و به همین دلیل، می‌داند دانش‌آموزان عشایری اگر امکانات مورد نیاز ادامه تحصیل را در اختیار داشته باشند می‌توانند در آینده در اداره کشور نقش‌آفرین باشند.
رئیس آموزش و پرورش عشایر فارس تأکید کرد: تجربه نشان داده است که فرزندان عشایر در هر پستی که باشند با صداقت، ایثار و ازخودگذشتگی، انجام وظیفه می‌کنند.
نجفی ادامه داد: ما در آموزش و پرورش عشایر فارس بهبود فضاهای آموزشی را در دستور کار قرار دادیم و با برگزاری دو دوره جشنواره خیرین مدرسه‌ساز عشایری، توانستیم به شناسایی و جذب مشارکت خیرین در تأمین نیاز فضاهای آموزشی بپردازیم.
وی تصریح کرد: خوشبختانه با کمک خیرین اقدامات مؤثری در زمینه ساخت مدارس عشایری صورت گرفته است.
نجفی افزود: با توجه به شرایط زندگی عشایر و اسکان عشایر، مدارس عشایری باید از چادر‌های سپید عشایری به سمت ایجاد کانکس و مسقف برویم.
رئیس آموزش و پرورش عشایر فارس تأکید کرد: امسال به همت دولت‌مردان با اعتبار چهار میلیارد تومان، 110آموزشگاه از کانکس برخوردار شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی