[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

مسعود مقیم: فوتبال ایران پس از بازی با اسپانیا و پرتغال تا ۱۰ سال بیمه می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مربی پیشین تیم فوتبال امید کشورمان معتقد است که تیم‌ملی فوتبال ایران با بازیکنانی که دارد پس از جام جهانی پیش‌رو تا ۱۰ سال بیمه خواهد شد. مسعود مقیم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص شرایط تیم‌ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی 2018 روسیه گفت: حضور در جام جهانی و گروه قدرتمندی که ما در آن قرار گرفته‌ایم، کلاس درس خوبی برای فوتبال ما خواهد بود. فارغ از اینکه چه نتیجه‌ای حاصل خواهد شد، بازی با تیم‌هایی چون اسپانیا و پرتغال مانند جام جهانی قبلی و مصاف با آرژانتین، تجربه خوبی برای بازیکنان ماست.
وی درباره برخی پیش‌بینی‌ها از گروه ایران و ناامید شدن برخی‌ها از نتیجه گرفتن تیم‌ملی در این جام جهانی، اظهار داشت: دور قبلی هم خیلی‌ها از پیش می‌گفتند ما نمی‌توانیم حریف آرژانتین با آن ستاره‌هایش شویم، اما کی‌روش ظرفیت بازیکنان را به‌قدری بالا برد که در بازی با این تیم، حتی می‌توان گفت که برتر بودیم. اگر هم یک گل خوردیم، به دلیل فشاری بود که آرژانتین آورد و فضایی که برای آن‌ها ایجاد شد. هر بازیکنی به جز مسی بود، نمی‌توانست آن توپ را گل کند. ما از جام جهانی قبلی و بازی با تیم بزرگی چون آرژانتین یاد گرفتیم که ظرفیتمان را بالا ببریم.
مربی پیشین تیم امید خاطرنشان کرد: اسپانیا و پرتغال دو سبک متفاوت از فوتبال اروپا هستند و بازی با آن‌ها می‌تواند کلاس فوتبال ما را بالا ببرد. بازیکنان ما می‌توانند مقابل این تیم‌ها یاد بگیرند که توانایی انجام کارهای بزرگ را دارند و باید استعداد خود را نشان بدهند. تیم‌ملی اکنون جوان است و پوست‌اندازی خوبی کرده است که این نسل سالیان سال در این فوتبال خواهند بود. نسل بعدی هم می‌تواند از این نسل یاد بگیرد تا در آینده برای بازی با تیم‌های بزرگ چگونه عمل کند. این جام جهانی می‌تواند درس‌های بزرگی به ما بدهد و مطمئناً در برنامه تاکتیکی که سرمربی تعیین می‌کند و برای هر بازی برنامه خاص خودش را اجرا خواهد کرد، بازیکنان ما مبارزه مقابل تیم‌ها و بازیکنان بزرگ را یاد می‌گیرند. ما نمی‌توانیم بگوییم در این جام جهانی ناامید هستیم و گاهی در فوتبال اتفاقات بزرگ رقم می‌خورد.
مقیم، در خصوص شرایط بازیکنان ایران در این جام جهانی گفت: برخی بازیکنان می‌توانند کارهای بزرگ انجام دهند. سردار آزمون با سن کم در لیگ روسیه کارهای بزرگ انجام می‌دهد یا علیرضا جهانبخش در فوتبال هلند که مهد آموزش بازیکنان، مربیان و فوتبال مدرن محسوب می‌شود، بازیکن شاخص فوتبال این کشور شده است. ما با این بازیکنان می‌توانیم در جام جهانی هم شاخص باشیم. اگر خوب سازماندهی شویم و خوب تدارک ببینیم، می‌توانیم پس از این جام جهانی و بازی با تیم‌هایی چون اسپانیا و پرتغال تا 10 سال آینده فوتبالمان را پشتوانه‌سازی و بیمه کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی