[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

راه هکرها بسته شد؛ مجهز شدن واتس‌اپ به سیستم تأیید هویت دومرحله‌ای، روزنامه شیراز نوین

مدیران واتس‌اپ، سیستم تأیید هویت دومرحله‌ای را در دسترس تمامی کاربران خود قرار دادند تا امنیت و حریم شخصی آنها محفوظ باقی بماند.
کاربران با فعال شدن این قابلیت می‌توانند یک کد عبور شش رقمی را برای حساب کاربری خود در نظر بگیرند و ثبت آن را برای فعال شدن برنامه روی گوشی اجباری کنند.
پیش از این، چنین قابلیتی در برخی برنامه‌های پیام‌رسان دیگر مانند تلگرام در دسترس کاربران قرار گرفته بود تا هکرها امکان سرقت اطلاعات شخصی کاربران را پیدا نکنند.
کاربران همچنین می‌توانند در صورت تمایل، یک آدرس ایمیل را برای بازیابی حساب کاربری واتس‌اپ خود در نظر بگیرند، اما این امر اختیاری است.
در این صورت اگر کاربری کد شش رقمی عبور خود را فراموش کند، لینکی برای وی ایمیل خواهد شد که غیرفعال کردن سیستم تأیید هویت دو مرحله‌ای و ورود آسان به حساب کاربری را ممکن می‌کند. با توجه به اینکه واتس‌اپ خواستار تأیید این آدرس ایمیل توسط کاربران نمی‌شود، در صورت اشتباه وارد کردن آن لینک مذکور به دست آنان نخواهد رسید.
واتس‌اپ برای جلوگیری از فراموش کردن کد شش رقمی عبور، در فواصل مختلفی در مورد آن از کاربران سوال می‌کند.
قابلیت یاد شده، از ماه نوامبر به طور آزمایشی در دسترس برخی کاربران قرار گرفته بود. اما از هم اکنون تمامی ۱.۲میلیارد کاربر واتس‌اپ می‌توانند از آن استفاده کنند.
کاربر برای استفاده از این خدمات باید از بخش تنطیمات یا setting، گزینه Account یا حساب کاربری و سپس Two-step verification و در نهایت Enable را انتخاب کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی