[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

دایی: چرا همه اشتباهات داوری ضد من است؟، روزنامه شیراز نوین

اولین بازی سایپا در دور برگشت لیگ برتر با نتیجه یک بر یک مقابل سپاهان تمام شد؛ اما این بازی نیز با اعتراضات جدی علی دایی به داوری بیژن حیدری همراه بود. به گزارش «ورزش سه»، سایپا با گل دقیقه 35 مهدی ترابی از سپاهان پیش بود؛ اما در دقیقه 85 اعلام یک ضربه پنالتی به سود سپاهان بازی را مساوی کرد و این اتفاق، اعتراضات علی دایی به قضاوت بیژن حیدری را تشدید کرد. بازیکن سپاهان از سمت چپ توپی را به محوطه جریمه سانتر می‌کند، بازیکن سایپا روی هوا می‌پرد و توپ به دستش برخورد کرده و داور پنالتی می‌گیرد.
علی دایی که در کنفرانس خبری بعد از بازی به شدت به بیژن حیدری داور مسابقه معترض شده بود، دوشنبه شب در برنامه «شب‌های فوتبالی» در این رابطه گفت: «ببینید، من فقط سوالم این است که چرا این اشتباهات سهوی همه به ضرر ما است. من فقط این سوال را دارم! متأسفانه آقای اصفهانیان که احترام خاصی برایش قائلم گفتند که از کمیته انضباطی می‌خواهیم به این مسائل رسیدگی کند. ما خوشحال می‌شویم ما را به کمیته انضباطی دعوت کنند، بنشینیم و حرف‌هایمان را بزنیم. یک کارشناس داوری هم باشد و ما هم صحنه‌هایمان را نشان بدهیم. بعد آن‌ها هر تصمیمی گرفتند ما مطیع آن هستیم. اما اینجوری نمی‌شود. در این بازی فقط آن صحنه پنالتی نبوده است. از موقعی که گل را زدیم همه چیز عوض شد. ما داریم ضدحمله می‌زنیم، متأسفانه با سوت جلوی آن را می‌گیرد. یک مورد خنده‌دار این که در یکی از ضدحملات ما در حالی که هیچ خطایی نشده است، خطا را به نفع آن‌ها گرفت و توپ را پشت هجده قدم ما کاشت. بعد داور دویده سمت... متأسفانه من نمی‌دانم! آدم احترام می‌گذارد. بازی با سیاه‌جامگان داور به آن شکل ما را اخراج کرده و در این بازی هم  داور بازی این‌جوری آمده سمت ما، آن هم برای صحنه‌ای که هیچ داوری آن صحنه را خطا نمی گیرد.»
دایی در ادامه گفت: «شما بازی رئال را نگاه کنید. دو بار برای دفاع بارسلونا همین اتفاق افتاد که شاید از این صحنه بدتر هم بود. داور هم در دو قدمی بود و به راحتی نه اعلام پنالتی کرد نه هیچی. من سوالم این است که اگر این اتفاقات در محوطه جریمه حریف بیفتد، باز هم سوت می‌زنند؟ در بازی با فولاد خوزستان در اهواز پنالتی شده برای ما را گرفتند؛ اما برگرداندند. من می‌گویم اگر قانون است برای همه است، پس چرا فقط برای ما اجرا می‌شود؟ چرا اشتباهات سهوی علیه ما است؟ در آن صحنه پنالتی، بازیکن ما پشتش به توپ است، اگر مسیر توپ عوض شده باشد، اگر بازیکن بیش از اندازه دستش باز باشد؛ اما هیچ‌کدام از این‌ها نیست و توپ به بازوی بازیکن می‌خورد. موقعی هند پنالتی است که آگاهانه از روی عمد پنالتی بدهد؛ اما موقعی که بازیکن سمت دروازه‌بان خودمان می‌پرد و دستش هم باز نیست، توپ به بازویش می‌خورد و مسیر توپ عوض نمی‌شود، پنالتی نیست.»
سرمربی تیم سایپا همچنین گفت: «من یک سوال دارم. فوتبال اسپانیا از ما عقب‌تر است یا جلوتر؟ داوری‌اش هم جلوتر است. فیلم‌برداری جلوتر است. اگر آنجا پنالتی گرفته نمی‌شود، چرا اینجا گرفته می‌شود؟ چرا این مسائل همه دقیقه هشتاد به بعد اتفاق می‌افتد. چرا پنالتی صددرصد ما را بعد از دو دقیقه برمی‌گرداند؟ چه چیزی عوض شد یکی به من بگوید؟ آیا اینجا آگاهانه دستش به توپ خورد یا دستش بیش از اندازه باز بود؟»
دایی در ادامه اضافه کرد: «من خیلی دوست دارم ما را هم کمیته انضباطی یک بار بخواهد. متأسفانه در بازی با سیاه‌جامگان گزارش‌های غلطی داده‌اند؛ اما جالب است که اجازه نمی‌دهند ما از حقمان دفاع کنیم. چرا یک‌جانبه قضاوت می‌کنند؟ من هم دوست دارم در کمیته انضباطی از حقم دفاع کنم، مگر در همه دادگاه‌های دنیا طرف از حقش دفاع نمی‌کند ما را هم بخواهند. بعد از آن هر تصمیمی خواستند بگیرند ما هم اعتراضی نمی‌کنیم.» او افزود: «به نظر من فقط این صحنه نیست. همه یک پنالتی را می‌بینند، در حالی که در داوری صدها صحنه اتفاق می‌افتد؛ اما کسی نمی‌بیند. تیم ما دارد ضدحمله می‌زند، سوت می‌زند بازی را می‌خواباند. موقعی که خطایی صورت نگرفته خطا می‌گیرد.» دایی در انتها هم گفت: «استغفرالله ما خدا نیستیم بگوییم برنامه‌ریزی قبلی بوده است. می‌دانم کمیته داوران به من جبهه دارد؛ اما من استغفرالله نمی‌توانم بگویم کسی عمداً سوت زده یا چیز دیگری. من می‌گویم چرا همه این اتفاقات برای من و تیم سایپا رخ می‌دهد.»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی