[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۱
  • دوره جدید

ایده‌های متخصصان داخلی تجاری‌سازی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برای استقرار در شهرک‌های صنعتی تأکید کرد و گفت: این شرکت‌ها از تخفیف در واگذاری زمین و نیز برخی مشوق‌های حمایتی برخوردار می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی در بازدید از مجموعه دانش‌بنیان فراورده‌های زیستی پردیس رشد مهرگان در شهرک صنعتی بزرگ شیراز گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند از تخفیف 10درصدی در قیمت واگذاری زمین بهره‌مند شوند و یا درصد پرداخت مبلغ نقدی آن‌ها کاهش و مدت زمان اقساط پرداختی نیز افزایش خواهد یافت.
وی در ادامه از حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی از واحدهای دانش‌بنیان مستقر در شهرک‌های صنعتی خبر داد و گفت: تسهیلات مناسبی با نرخ سود پایین توسط صندوق نوآوری و شکوفایی به واحدهای دانش‌بنیان اختصاص می‌یابد.
فتوحی با بیان اینکه واحدهای صنعتی که محصولات دانش‌بنیان تولید می‌کنند می‌توانند از این تسهیلات برای گسترش فعالیت‌ها و افزایش تولیدات خود استفاده کنند، افزود: با هدف تسهیل دریافت این نوع تسهیلات برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان، فن بازار منطقه‌ای فارس مستقر در مرکز خدمات کسب و کار و شهرک فناوری صنایع شیمیایی شهرک صنعتی شیراز به واحدهای صنعتی مشاوره رایگان می‌دهد و واحدهای متقاضی می‌توانند به این مرکز مراجعه کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه بر حمایت به منظور توسعه و تقویت فعالیت‌های مجموعه‌های دانش‌بنیان در شهرک‌های صنعتی تأکید کرد و گفت: مجموعه‌های دانش‌بنیان نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی برعهده دارند و از این جهت حمایت از آن‌ها ضروری است.
مدیر شرکت دانش‌بنیان فراورده‌های زیستی پردیس رشد مهرگان نیز با اشاره به ظرفیت‌های این شرکت دانش‌بنیان گفت: این مجموعه در راستای تجاری‌سازی ایده‌های متخصصان داخلی در زمینه تولید مکمل‌های غذایی انسانی و حیوانی فعالیت خود را در شهرک صنعتی شیراز آغاز کرده است.
سید اصغر دهقان با بیان اینکه این مجموعه نخستین و بزرگ‌ترین واحد صنعتی تولید محصولات و فراورده‌های زیستی استان فارس است گفت: تولید محصولات این مجموعه برپایه نتایج تحقیقات و پژوهش‌های اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه است و برخی فرمولاسیون‌های این محصولات منحصر به فرد است که دارای نمونه مشابه داخلی و خارجی نیست.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تولید محصولات مختلف بر پایه دانش فنی از اولویت و اهمیت زیادی در کشور برخوردار است، گفت: این شرکت دانش‌بنیان با هدف تهیه و تولید مواد خام و فراورده‌های زیستی و پروبیوتیکی در زمینه غنی‌سازی مواد غذایی، مکمل‌های غذایی، داروها، کودها و سموم بیولوژیک شروع به کار نموده و با توجه به شرایط حساس کشور و نیز ماهیت محصولات خود نام تجاری بیو اکسیر را برای خود ثبت کرده است.
دهقان اضافه کرد: متخصصان این شرکت، متشکل از چند تیم متخصص در زمینه‌های دامپزشکی، دامپروری، داروسازی، علوم بیوتکنولوژی و صنایع غذایی هستند که عمده این افراد از اساتید دانشگاهی می‌باشند. هدف از این همگرایی فرارشته‌ای دستیابی به محصولات تخصصی جهت مصارف انسانی و دامپزشکی بوده است.
وی تصریح کرد: تولید صنعتی محصولات زیست فناوری و مکمل‌های پروبیوتیکی از اولین دستاوردهای این شرکت بوده که پس از مطالعات مختلف مزرعه در شرایط مختلف پاسخ‌های قابل توجهی را داده است. مدیر شرکت دانش‌بنیان فراورده‌های زیستی پردیس رشد مهرگان از آمادگی این مجموعه برای همکاری با شرکت‌های صنایع غذایی و خوراک دام و طیور خبر داد و گفت: در حال حاضر با راه‌اندازی این مجموعه دانش‌بنیان برای 15نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی