[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

فتنه داخلی، تهدیدات خارجی، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس اعتقاد دارد که محور و حرکت‌دهنده‌ جریان فتنه همواره خواص جاه‌طلب و بی‌بصیرتی بوده و هستند که نگاهشان به مردم خلاف نگاه‌ امام(ره) و مقام معظم رهبری است.
به گزارش ایسنا منطقه‌ فارس، سرهنگ سعید کوشکی در مراسم بزرگداشت حماسه‌ 9 دی در جهرم گفت: اگر امروز این فشار اقتصادی بی‌سابقه را تحمل کرده‌ و همه این حوادث را پشت سر گذاشته‌ایم به برکت رهبر فرزانه و مردم مخلص انجام شده است.
وی گفت: این روز را جشنی بین امام و امت دانست و اظهار داشت: مهم‌ترین چیزی که در فتنه ۸۸ سبب عدم نابودی کشور شد، بصیرت ملت و توجه به رهنمودهای رهبری بود.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه انقلاب اسلامی با نام امام حسین(ع) و عاشورا شروع می‌شود، گفت: حماسه ۹ دی در واقع بخش روشنی از مجموعه فعال انقلاب است که با نام امام حسین(ع) گره ‌خورده‌ است.
وی افزود: برخی افراد در فتنه ۸۸ احساس کردند پایان انقلاب است و توانایی در جمع کردن فرهنگ عاشورا و دین را از کشور دارند و شیعیان حقیقی در ۹ دی حماسه‌ای رقم زدند که فتنه‌گران را ناکام گذاشت.
کوشکی نگرانی اصلی کشور را رفتارهای نفاق‌گونه افراد درون کشور دانست و بیان کرد: منافقان کسانی هستند که مسیر دین را تغییر دادند و اکنون این افراد در جامعه ما حضور داشته و هرجا احساس کنند منافع آن‌ها تأمین می‌شود به آن سمت حرکت می‌کنند.
وی با بیان اینکه جریان فتنه و شورش را بعضی از افرادی ساماندهی کردند که در ظاهر عالمان دین بودند، گفت: برخی از مردم ناخواسته در دام گروه‌هایی می‌افتند که در خلاف دین و انقلاب قدم می‌گذارند؛ در حالی‌که نباید در گذشته آنان شک کنند.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس با اشاره به شکستن اقتدار ملی در جریان فتنه ۸۸ تصریح کرد: در فتنه ۸۸ کار به‌جایی رسید که یک پادشاه کشور اجاره‌ای مانند بحرین ایران را تهدید کرد و افرادی پیغام به اروپا دادند که تحریم‌ها را زیاد کنید که نظام در حال فروپاشی است.
کوشکی با بیان اینکه تمام مطالعات و تحقیقات مراکز تحقیقاتی آمریکا تنها راه مقابله با جمهوری اسلامی را جنگ نرم و نفوذ دانسته‌اند اذعان کرد: نفوذ درجایی نمایان می‌شود که فردی در سمت و مقامی انتخاب شود و آن را در لوای نظام اسلامی قبول کند اما با عملکرد غیراسلامی باعث شبهه مردم نسبت به اسلام شود.
وی ادامه داد: خواص قدرت‌طلب و جاه‌طلب به‌عنوان کانون فتنه به‌دنبال این هستند که اگر مجالی داشته باشند حرکتی کنند.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه در آینده نیز فتنه وجود خواهد داشت، افزود: محور و حرکت‌دهنده جریان فتنه خواص جاه‌طلبی هستند که نگاهشان به مردم برخلاف نگاه امام راحل و رهبری است.
وی خواستار بصیرت‌افزایی و جدی گرفتن گفتمان‌سازی ولایت شد و بیان کرد: اگر امروز ولی امر مسلمین امر به معروف و نهی از منکر می‌کند دلیل این است که خداوند این قدرت را داده و از این قدرت باید برای گسترش دین خدا بهره برد.
کوشکی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم ناامیدی در مردم ایجاد شود، افزود: اگر امروز این فشار اقتصادی بی‌سابقه را تحمل کرده‌ و همه این حوادث را پشت سر گذاشته‌ایم، به برکت رهبر فرزانه و مردم مخلص انجام شده است.
این فرمانده سپاه فجر استان فارس کاهش ایمان را یکی از مشکلات اساسی در جامعه دانست و بیان کرد: راه مقابله با دشمن افزایش ایمان است و نخستین و مهم‌ترین کار ایجاد تقوا و برپایی نماز است؛ چراکه اگر نماز کم‌رنگ شود افراد در جامعه می‌توانند سرباز دشمن شوند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی