[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

سرپرست جدید دانشگاه شیراز معرفی شد، روزنامه شیراز نوین

طی مراسمی با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات، سرپرست جدید دانشگاه شیراز معرفی شد. 
به گزارش ایسنا منطقه فارس، مراسم تکریم و معارفه سرپرستان قدیم و جدید دانشگاه شیراز برگزار شد. 
در این مراسم ضمن قدردانی از ابراهیم گشتاسبی راد، نادگران به عنوان سرپرست جدید دانشگاه شیراز معرفی شد. 
ابراهیم گشتاسبی را که از سال گذشته و پس از بازنشستگی مجید ارشاد لنگرودی، به عنوان سرپرست دانشگاه شیراز معرفی شده بود، طی نامه‌ای از سمت خود استعفا داده بود. 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بعد از پذیرش استعفای گشتاسبی‌راد، طی حکمی نادگران به عنوان سرپرست جدید دانشگاه شیراز معرفی شد.
مضایق اعتباری مانع جدی توسعه‌ دانشگاه‌ها
سرپرست دانشگاه شیراز اعتقاد دارد كه مضایق اعتباری در كنار برخی عوامل دیگر از اصلی‌ترین موانع توسعه‌ی كیفی و رشد دانشگاه‌ها و مراكز دانشگاهی است. 
حمید نادگران در مراسم معارفه‌ خود، ضمن اشاره به برنامه‌هایی كه برای تداوم حركت رو به رشد دانشگاه در دستور كار دارد، به طرح دیدگاه‌های خود در خصوص مشكلات موجود بر سر راه تسریع در حركت دانشگاه پرداخت. 
او با بیان اینكه نظام آموزش‌عالی مهد شكل‌گیری و شكوفایی اندیشه‌های انسانی و تقویت نیروی متخصص است، وجود قوانین و مقررات دست و پاگیر اداری، كمی نگری، توجه به تولید مقالات سلیقه‌ای و بی‌هدف و كمبودهای اعتباری و مالی را سموم مهلكی برشمرد كه حیات دانشگاه را با مخاطره مواجه می‌كند. 
نادگران دانشگاه را تمدن‌ساز و حافظ میراث بشری دانست و تأكید كرد كه تمام تلاشش را در مسیر توسعه‌ كیفی دانشگاه و حركت به سمت دانشگاهی با مشخصه‌های دانشگاه نسل سوم، به كار می‌بندد. 
عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز، دانشگاه نسل سوم را دانشگاهی دینامیك، منعطف در متن جامعه و مجامع علمی، پاسخگو و همه جانبه‌نگر، تقاضا محور، جهت‌مند، هدف دار و پویا، دارای توسعه پایدار و كارآفرین معرفی كرد. 
در این مراسم با حضور معاون آموزشی وزارت علوم، ضمن قدردانی از فعالیت‌های ابراهیم گشتاسبی‌راد، سرپرستی دانشگاه شیراز به حمیدنادگران سپرده شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی