[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

هفته دهم لیگ دسته اول فوتبال ایران دومین پیروزی رامک در یک بازی نفس‌گیر، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: زمانی که حریف شاهرودی با یک بازیکن کمتر به بازی ادامه می‌داد، رامک با ارائه یک بازی بی‌هدف و بی‌برنامه فرصت دو دقیقه‌ای را از دست داد تا تماشاگرانش تا حدود زیادی به بازگشت به بازی نا‌امید شوند. اما پس از اینکه تعادل در نفرات دو تیم ایجاد شد، شیرازی‌ها دست به کار شدند و با دو گل پیاپی ورق بازی را برگرداندند و به یک پیروزی بسیار مهم در نخستین هفته دور برگشت دست یافتند.
هفته دهم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتسال ایران، عصر روز یکشنبه با برگزاری هشت بازی در شهرهای مختلف به انجام رسید و در روزی که بالان صنعت استراحت داشت، رامک به یک پیروزی دلچسب دست یافت.
در یک بازی که در شیراز و سالن 22بهمن برگزار‌شد، تیم رامک از ساعت 16میزبان تیم پیمان شاهرود بود. تیمی که در هفته نخست رقابت‌ها در شاهرود 4-3 نماینده شیراز را مغلوب کرده بود و حالا همان سه امتیاز، تنها تفاوت دو تیم در جدول رده‌بندی به شمار می‌رفت. رامک با 5امتیاز در انتهای جدول 9تیمی قرار داشت و پیمان با 8امتیاز هفتم بود. 
رامک با احسان جامه‌بزرگی، علی حسن‌شاهی، محمدعلی پیل‌تن، سعید جعفری، محمدمهدی شرافت‌منش، محمد بانشی، مهدی ششدهی، حسین قاسمی، محمد زارعی، پیمان طالبی، ایمان فلاحی و رضا محمدیان به بازی آمد. 
پیمان بازی را بهتر آغاز کرد اما این رامک بود که به گل رسید. روی حرکت زیبای حسین قاسمی از جناح چپ، محمدمهدی شرافت‌منش در دهانه دروازه صاحب موقعیت گل‌زنی شد و پس از اینکه دروازه‌بان به سختی ضربه او را برگشت داد، او در ادامه با ضربه سر گل اول بازی را در دقیقه 5 وارد دروازه میهمان کرد.
اما پیمان که در نیمه اول تیم برتر میدان بود، 5دقیقه بعد به گل تساوی دست یافت. در دقایق باقی مانده از نیمه نخست، باز هم این تیم شاهرودی بود که فرصت‌های بیشتری برای گل‌زنی خلق کرد، هرچند در مقابل رامک آبی‌پوش هم فرصت‌های خوبی داشت که همگی از دست رفت و نیمه نخست با تساوی 1-1 به پایان رسید.
در همان ابتدای نیمه دوم، یک شوت سنگین از ابراهیم فلامرزی باعث شد توپ به سقف دروازه احسان جامه بزرگی بچسبد و رامک برای اولین بار از میهمان خود عقب افتاد. بازی رامک باز هم چنگی به دل نمی‌زد و این پیمان بود که می‌توانست بهتر از میزبانش برنامه‌های تاکتیکی خود را در زمین پیاده کند. در دقیقه 27 مسابقه بود که بازیکن تیم پیمان شاهرود با کارت زرد دوم داور مواجه و از زمین مسابقه اخراج شد. این اتفاق، امید را در دل هواداران رامک زنده کرد که شاید در دو دقیقه‌ای که حریف با 4نفر بازی را دنبال می‌کند، شاگردان برزگر بتوانند کار را به تساوی بکشانند. اما نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه رامکی‌ها به دلیل ناتوانی در خلق موقعیت در این شرایط، بسیار عصبی کار را دنبال کردند و دو دقیقه مهم بازی را به سادگی از دست دادند. 
اما یکی دو دقیقه پس از بازگشت تیم پیمان به حالت چهار نفره، ورق بازی برگشت. ابتدا سعید جعفری گل تساوی رامک را در دقیقه 33 وارد دروازه میهمان کرد. دو دقیقه بعد هم علی حسن‌شاهی روی حرکت و پاس زیبای حسین قاسمی گل سوم را به ثمر رساند تا رامک در آستانه کسب یک پیروزی شیرین قرار بگیرد. در 5دقیقه باقیمانده، بازیکنان پیمان شاهرود فشار زیادی به میزبان شیرازی خود وارد کردند، اما رامک در یک چهارم پایانی بازی، یک تیم بسیار کم‌نقص نشان داد. آنها در دفاع، جانانه عمل کردند و به‌خصوص احسان جامه‌بزرگی دروازه‌بان این تیم بارها با واکنش‌هایی استثنایی دروازه تیمش را نجات داد تا در نهایت، بازی با پیروزی نماینده شیراز به پایان برسد. سه امتیازی که برای شاگردان برزگر حیاتی به نظر می‌رسید و حالا آنها می‌توانند نفسی به راحتی بکشند و با امیدواری بیشتری به ادامه کار بیاندیشند. 
رامک حالا تیم هشتم جدول است و با تیم چهارم فقط سه امتیاز فاصله دارد! هرچند رسیدن به رتبه دوم و صعود به مرحله بعدی کمی بعید به نظر می‌رسد، اما بازگشت به روند نیم فصل نخست فصل گذشته می‌تواند آنها را به عنوان یک تیم خطرناک در نیم فصل دوم رقابت‌ها به همگان معرفی کند.
در هفته یازدهم رقابت‌ها، رامک در سقز به مصاف ساکاپخش ته جدولی خواهد رفت و بالان صنعت در شیراز میزبان تیم شاهد تهران خواهد بود و در صورت کسب پیروزی، می‌تواند خود را از رتبه ششم به رتبه چهارم جدول برساند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی