[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

فارس از ارائه نقشه راه قرآنی محروم است، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمد شبیری  

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: اعتبار اختصاص داده شده برای فعالیت‌های قرآنی فارس معادل یک چندم اعتبار برخی مراسم و جشن‌ها نیست.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، روز گذشته آیت‌الله اسدالله ایمانی در نشست شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی اظهار داشت: تشکیلات دولتی خواه‌ناخواه امکاناتی از نهاد ذی‌ربط دارند که البته معنای آن استغنا و بی‌نیازی نیست اما وضع آنها به هر حال از مؤسسات مردمی بهتر است.
وی افزود: ترویج قرآن و آموزش‌و‌پژوهش در امر قرآن مجید نباید مشمول تبعیض شود بلکه باید عدالت نسبی بنا بر تلاش صورت گرفته لحاظ شده و بر اساس خروجی کارها تقسیم سرانه شود.
امام جمعه شیراز ادامه داد: متولیان آموزش، ترویج و پژوهش باید منطبق با خروجی خود از بودجه برخوردار شوند و اگر مؤسسه‌ای عنوان می‌کند 500 واحد در روستا دارم مشخص شود آیا اینها همان فراگیران قرآنی آموزش‌و‌پرورش هستند یا خیر و در نهایت از نظر مکان، استاد و سایر امکانات مطابق نفرات زیر پوشش سرانه لازم در اختیار قرار داده شده و در پایان سال از آنها کار خواسته شود که مشخص باشد اعتبار هزینه شده به کجا منتهی شده است.
وی ابراز داشت: در استان فارس نباید هنوز هم مربی از استان‌های دیگر بیاوریم و در مسابقات قرآنی باید سهم فارس بیشتر باشد.
ایمانی تصریح کرد: مدیریت جلسات قرآنی ما باید از بهترین‌های درون استان باشد، چراکه از استان فارس انتظار بیشتر از این است و باید در تمام محافل قرآن بدرخشد.
وی متذکر شد: 175 میلیون تومان اعتبار قرآنی چیزی نیست و شاید معادل یک چندم هزینه مراسم جشن‌هایی مانند افتتاح پایتختی جوانان جهان اسلام نشود اما به هر روی همان هم باید درست هزینه شود.
ایمانی با تأکید بر اینکه جلسه باید سریع‌تر برگزار می‌شد تا این قدر تراکم مباحث نباشد، گفت: چند سال قبل گفتم مسئولان بهای لازم را آن‌چنانکه باید به قرآن نمی‌دهند. در عمل همین جلسه نشانه آن است چنانکه سه کمیسیون قرار بوده چشم‌انداز استان در عرصه آموزش و پژوهش و ترویج را به تهران ارائه دهد که آموزش و پرورش تنها کار خود را بازگو کرد و البته در جایی که دیگران نبودند یک تنه به میدان آمده است و بقیه اعضا چرا نیستند و در کمیسیون مربوطه شرکت نکردند این انتظار هست که در استان فارس قبل از آنکه در مقابل این و آن خود را مسئول بدانیم در مقابل قرآن مسئول باشیم.
وی تصریح کرد: کمیته پژوهش هم فعلاً چیزی ارائه نکرد و ترویج هم کارهای گذشته را بیان کردند و طرح مدونی در حوزه ترویج ارائه نشد و در حوزه پژوهش هم، این ضعف، به ضعف مسئولان در ارتباط با قرآن باز‌می‌گردد و برای استان فارس زیبنده نیست که وقتی همه دستشان پر است دست فارس خالی باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی