[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

وزیر بهداشت: مأیوس کردن مردم خیانت است، روزنامه شیراز نوین

وزیر بهداشت با اشاره به حوادث اخیر در کشور و وضعیت سلامت روان مردم گفت: مأیوس کردن مردم نه تنها گناه بزرگی است بلکه خیانت ملی به کشور و جامعه است و بخشی از مشکلات موجود در کشور ناشی از جهلی است که نسبت به این امر داریم.
سیدحسن هاشمی در گفت‌وگو با فارس در مورد وضعیت سلامت روان مردم با توجه به مشکلات گرانی و همچنین وقوع حوادثی چون زلزله و اغتشاشات اخیر و توصیه به مردم و مسئولان اظهار داشت: نخستین توصیه به رسانه‌هاست، گرفتن امید از مردم در همه جوامع می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود.
وی با بیان اینکه نباید امید را از مردم گرفت، گفت: هر کدام از ما باید ببینیم که چه رفتاری انجام داده‌ایم که منجر به ناامید شدن مردم شده است و من وزیر بهداشت به شخصه باید بدانم در حوزه بهداشت و درمان چه اقداماتی موجب شده که مردم ناراحت، عصبانی و ناامید شوند.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در ایجاد امید در میان مردم دارند، افزود: باید دید که رسانه‌ها در کجا به مردم امید داده‌اند و کجا مردم را ناامید و مأیوس کرده‌اند و باعث بدبینی مردم شده‌اند؛ بنابراین هر شخصی در هر جایگاهی اعم از قوه مجریه، مقننه و قضائیه و به‌خصوص مراکز دولتی و خطیب نماز جمعه یا فردی که در رسانه ملی ظاهر می‌شود همه در ایجاد امید یا ناامیدی میان مردم نقش دارند.
هاشمی افزود: مأیوس کردن مردم نه تنها گناه بزرگی است بلکه خیانت ملی به کشور و جامعه است و بخشی از مشکلات موجود در کشور ناشی از جهلی است که نسبت به این امر داریم.
وزیر بهداشت تأکید کرد: نباید با اعمال خود و اخبار ناگوار و نادرست یا تهمت‌های بی‌مورد به این و آن مردم را آزار دهیم.
هاشمی ابراز امیدواری کرد تا خداوند همه ما را هدایت کند و تلاش‌هایمان برای مردم بی‌منت، بدون توقع و بی‌دریغ باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی