[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۹
  • دوره جدید

دبیرخانه دائمی رویدادهای گردشگری فارس راه‌اندازی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان فارس از راه‌اندازی دبیرخانه دائمی رویدادهای گردشگری استان خبر داد و این امر را زمینه ساماندهی بیشتر رویدادهای گردشگری اعلام کرد.
مؤید محسن‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از شیراز، با اشاره به نقش رویدادهای گردشگری در رونق این صنعت اظهار داشت: از آنجا که نقش سازمان میراث فرهنگی در برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای گردشگری سیاست‌گذاری و نظارت است، دبیرخانه دائمی رویدادهای گردشگری در استان فارس راه‌اندازی می‌شود. 
وی با بیان اینکه با تشکیل دبیرخانه رویدادهای گردشگری ساماندهی می‌شود، گفت: مجری رویدادهای گردشگری سازمان‌های مردم‌نهاد، جوامع محلی و مسئولان اجرایی هر منطقه هستند و سیاست‌گذاری و تدوین از طریق سازمان میراث انجام می‌شود. 
محسن‌نژاد با اشاره به اینکه رویدادهای گردشگری بستری برای بروز توانمندی‌های فعالان گردشگری است، افزود: فعالان گردشگری به‌ویژه آژانس‌های مسافرتی باید با ارائه بسته‌های سفر، زمینه سفر گردشگران در ایام برگزاری رویدادها را فراهم کنند. 
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان فارس بیان کرد: فعالیت آژانس‌های مسافرتی و تعریف بسته‌های سفر در زمان برگزاری رویدادهای گردشگری سبب بهره‌مندی بیشتر مردم محلی از این صنعت می‌شود. 
وی تصریح کرد: علاوه بر بهره‌مندی مردم، گردشگران با فرهنگ مردم، اقلیم، لباس‌ها و خوراک‌های سنتی آشنا می‌شوند و زمینه جذب بیشتر گردشگر فراهم می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی