[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

بوروکراسی علیه سرمایه‌گذاری، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: بوروکراسی و برخی سخت‌گیری‌های بی‌مورد اداری نباید مانع ورود سرمایه‌گذار به این استان شود.
به گزارش ایرنا، اسماعیل تبادار در جلسه ستاد بازآفرینی شهری در شیراز افزود: حضور سرمایه‌گذار زمینه‌ساز رشد و رونق اقتصادی در استان خواهد شد و از این روی مدیران دستگاه‌ها باید نظارت بیشتری بر عملکرد زیرمجموعه خود داشته باشند.
وی ضمن بیان این مطلب که بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری زمینه‌ساز بسیاری از آلودگی‌های محیطی و اجتماعی خواهد شد، از دستگاه‌های متولی خواست تا با ترسیم برنامه‌ای جامع و منطبق با هدف، نسبت به بازآفرینی این بافت اقدام کنند.
تبادار بر لزوم استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران در بازآفرینی شهری هم تأکید کرد و گفت: ستاد بازآفرینی شهری هم باید با برنامه‌ریزی دقیق و مدون، هدف‌گذاری و سیاست‌گذاری مشخصی را تعریف و براساس آن حرکت کند.
استاندار فارس افزود: ضرورت دارد که روند صدور پروانه در شهرداری‌ها سرعت بیشتری گیرد و تا هم مردم و هم سرمایه‌گذاران رغبت بیشتری برای سرمایه‌گذاری در زیباسازی و بازآفرینی شهری داشته باشند.
وی هدف از بازآفرینی شهری را ایجاد سرزندگی اجتماعی، اقتصادی، کالبدی و زیست‌محیطی دانست و اظهار کرد: باید بکوشیم تا در حد توان اعتبارات استانی را به سمت بازآفرینی شهری سوق دهیم و از ظرفیت‌ها و اعتبارات ملی هم استفاده کنیم.
او ادامه داد: البته شرط اصلی موفقیت در اجرای چنین طرح‌هایی مشارکت مردم و همکاری بخش خصوصی است که تخفیف 50 درصدی صدور پروانه در بافت‌های فرسوده و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، فرصت مناسبی را فراهم آورده که شهروندان باید از آن استفاده کنند.
تبادار گفت: سرمایه‌گذاری در چنین محدوده‌هایی سودآور است و توجیه اقتصادی دارد و بنابراین به تمام سرمایه‌گذاران توصیه می‌کنیم در بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری وارد شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی