[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۰
  • دوره جدید

کاهش سوانح ترافیکی نیازمند فرهنگ‌سازی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس راه شمال استان فارس گفت: برای کاهش سوانح ترافیکی و حوادث رانندگی در این استان نیازمند فرهنگ‌سازی و ارائه آموزش بیشتر به رانندگان هستیم. 
سرهنگ احمد احمدی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: امروز عامل انسانی نقش اصلی را در بروز حوادث ترافیکی در فارس ایفا می‌کند و ارتکاب مواردی مانند بی‌توجهی به جلو در اثر خواب‌آلودگی، استفاده از تلفن همراه و یا توجه به اطراف از سوی رانندگان زمینه‌ساز وقوع حوادثی دلخراش می‌شود.
وی افزود: علاوه بر این، سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ نیز بیشترین علت وقوع حوادث ترافیکی در فارس را به خود اختصاص داده‌اند.
رئیس پلیس راه شمال استان فارس بیان کرد: علاوه بر لزوم ورود مسئولان حوزه‌ها و بخش‌های مختلف برای کاهش حوادث ترافیکی، ضرورت دارد که در سه بحث انسان، راه و وسیله نقلیه نیز ضمن شناسایی نقاط ضعف و کاستی‌ها، برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی دقیق داشته باشیم. احمدی افزود: امروز در فارس در بحث تخلفات رانندگی و بی‌توجهی به قوانین و مقررات شرایط خوبی حاکم نیست و لازم است که با فرهنگ‌سازی و ارائه آموزش به رانندگان به سمت کاهش این تخلفات که پایه‌گذار بروز حوادث ترافیکی است حرکت کنیم. وی اظهار کرد: براساس آمار پزشکی قانونی از ابتدای امسال تاکنون بیش از 930 نفر در حوادث ترافیکی استان فوت کرده‌اند که حدود 680 نفر از آن‌ها مربوط به تصادفات جاده‌ای است.
او گفت: طی این مدت حدود 17 هزار و 450 نفر نیز در سوانح ترافیکی استان دچار مصدومیت شده‌اند. 
رئیس پلیس راه شمال استان فارس گفت: امیدواریم با توجه به حساسیت موضوع، با همکاری و همراهی تمام مجموعه‌ها و برنامه‌ریزی دقیق بتوانیم در جهت کاهش حوادث ترافیکی و تلفات ناشی از این حوادث حرکت کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی