[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

کیک شکلاتی خیس، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم
آرد: 1 و سه چهارم پیمانه
شکر: 2 پیمانه
کاکائو: سه چهارم پیمانه
جوش شیرین: 1 و یک دوم قاشق چایخوری
بیکینگ پودر: 1و یک دوم قاشق چایخوری
نمک: 1 قاشق چایخوری
تخم مرغ: 2 عدد
شیر: 1 پیمانه
روغن مایع: یک دوم پیمانه
وانیل: 1 قاشق چایخوری
آب جوش: 1 پیمانه
مواد لازم کرم کاکائو
کره: 1 پیمانه
پودر قند: 2 پیمانه
پودر کاکائو: 1 و یک دوم پیمانه
شیر: دو سوم پیمانه
وانیل: یک دوم قاشق چایخوری

کیک شکلاتی به خودی خود مثل یک معجزه خوشمزه است، البته اگر خوب درست شده باشد. تهیه کیک شکلاتی روش‌های مختلفی دارد؛ اما اگر دوست دارید کیک شکلاتی نرم و خیس باشد، باید کیک شکلاتی خیس را هم امتحان کنید. این کیک کاملاً نرم و منسجم است و طعمی عالی دارد. برای تهیه کیک شکلاتی خیس کافی است یک کیک کاکائویی ساده درست کنید و بعد، آن را با لایه‌های زیادی از کرم کاکائو بپوشانید. البته یک روش دیگر هم وجود دارد که در آن به جای کرم کاکائو از گاناش شکلاتی استفاده می‌شود.
در هر دو حالت کیک شکلاتی خیس فوق‌العاده است. این که از چه روشی استفاده کنید، بستگی به سلیقه شما دارد. استفاده از کرم کاکائو کمی طعم کره‌ای به کیک می‌دهد و استفاده از گاناش، طعم شکلات بیشتری دارد. 
علاوه بر این‌ها، روش دیگری هم هست که در آن برای خیس کردن کیک از شیر کاکائو استفاده می‌شود. این روش به طور کامل در طرز تهیه کیک خیس توضیح داده شده است.
 
طرز تهیه
فر را از قبل با دمای 180درجه سانتیگراد گرم کنید.
برای تهیه مایه کیک، ابتدا آرد را در کاسه بزرگی الک کنید. سپس شکر، کاکائو، جوش شیرین، بیکینگ پودر، وانیل و نمک را به آن اضافه کنید و همه این مواد خشک را با هم مخلوط نمایید.
حال نوبت به اضافه کردن مواد مایع می‌رسد. دو تخم‌مرغ را روی مواد خشک بشکنید.
سپس شیر و روغن را هم اضافه کنید. مواد را با سرعت متوسط همزن برقی حدود 2دقیقه بزنید. در حین هم زدن 1پیمانه آب جوش را به تدریج اضافه کنید.
کف دو قالب گرد متوسط یکسان را با کره چرب کنید و کمی هم آرد بپاشید. مایه کیک آماده شده را به طور مساوی بین دو قالب تقسیم کنید. مایه باید کمتر از نصف هرکدام از قالب‌ها را پر کند تا جای پف کردن داشته باشد.
قالب‌ها را 30دقیقه در فر قرار دهید تا کیک‌ها پخته شوند.
در این مدت کرم کاکائو را تهیه کنید. کره نرم شده (در دمای اتاق) را در کاسه‌ای بریزید و یکی دو دقیقه با سرعت بالای همزن بزنید تا حالت کرم مانند پیدا کند. کمی از پودر قند، پودر کاکائو و شیر را اضافه کنید و به هم زدن با همزن برقی ادامه دهید. وانیل را اضافه و مخلوط کنید. باقیمانده پودر قند، کاکائو و شیر را در یکی دو مرحله دیگر به تدریج اضافه کنید و هم بزنید تا کرم کاکائو یکدست شود.
وقتی کیک‌ها آماده شدند، آنها را از فر خارج کنید و 5-10دقیقه صبر کنید تا قدری خنک شوند. سپس آنها را از قالب خارج کنید. هرکدام از کیک‌ها را از وسط برش بزنید تا 4لایه کیک داشته باشید.
روی لایه زیری یکی از کیک‌ها کرم کاکائو بمالید و یک لایه کیک دیگر روی آن قرار دهید. این کار را تکرار کنید. در آخر روی سطح و دور تا دور کیک کرم کاکائو بمالید. سطح کرم را با لیسک صاف کنید.
کرم باقیمانده را داخل قیف بریزید و دور تا دور کیک شکوفه بزنید. کیک خیس شکلاتی شما آماده است.
روش دوم
در روش دوم نیازی به تهیه کرم کاکائو نیست. بعد از تهیه کیک، طبق دستوری که قبلاً گفته‌ایم، با استفاده از خامه، شکلات و کره سس گاناش شکلاتی تهیه کنید. اما اجازه ندهید گاناش سرد شود. گاناش داغ را روی سر تا سر کیک بریزید. 
می‌توانید از مقداری ترافل رنگی هم برای تزیین کیک استفاده کنید که البته کاملاً اختیاری است.
نکته: برای نفوذ بیشتر گاناش در کیک می‌توانید با خلال دندان تعدادی سوراخ روی سطح کیک ایجاد کنید و بعد گاناش را روی آن بریزید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی