[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۳۱
  • دوره جدید

عفونت تنفسی را با این گل از بین ببرید، روزنامه شیراز نوین

گیاه گل محمدی با نام علمی Rosa damascena می‌باشد و محبوبیت اسانس و گلاب آن از سالیان دراز به علت خواص عرفانی و اقتصادی آن بوده است.
در میان گونه‌های این جنس، این گونه دارای گلبرگ‌های معطر و حاوی مقدار نسبتاً زیادی اسانس است که به وسیله بخار یا حلال‌های فرار قابل استخراج و استحصال هستند. این گیاه دارای ژنوتیپ بسیار متنوعی در کشور است. همچنین گلاب و اسانس از محصولات باارزش این گیاه از ایران به بیشتر کشورهای جهان صادر می‌گردد.
گل محمدی در ایران معمولاً در مناطق مرتفع و خشک کشت می‌گردد (ارتفاعات بین ۲ تا ۳هزار متر از سطح دریا) و استان‌های اصفهان (کاشان)، کرمان، کرمانشاه، فارس و آذربایجان شرقی از تولیدکنندگان اصلی گل محمدی در کشور هستند. تولید یک لیتر اسانس گل محمدی نیازمند استفاده از چهار تن گلبرگ است و به همین دلیل، محصولی بسیار گرانبهاست.
البته کشت این گیاه در مناطق آب و هوایی مختلف تأثیر بسیار زیادی روی مواد ثانویه گل آن خواهد داشت. همان‌طوری که گل محمدی به عنوان یک گیاه راهبردی در زمینه حمایت از اقتصاد روستاییان اشتغال‌زایی جوان (با توسعه صنایع کوچک) جایگاه خاصی را در جهان به خود اختصاص داده است. تاکنون روش‌های متعددی جهت استخراج اسانس و گلاب مطرح شده است؛ بنابراین باید در زمینه شناسایی ژنوتیپ‌ها و ترکیب‌های مهم آنها کوشا باشیم.
با نگرش به وجود مقدار سی‌تاتن، اسید گالیک، اسانس، مواد چرب و مواد رنگی در گلبرگ‌های گل سرخ و نیز داشتن اسید اسکوربیک (ویتامین c) در میوه و همچنین کاربرد آن در تقطیر و تهیه گلاب و اسانس که همگی از فراورده‌های پایه‌ای و مهم هستند، کاربردهایی مانند تهیه مربا از گلبرگ‌های این گیاه نیز مرسوم است.
همچنین از گذشته دور در پزشکی سنتی همانند یک داروی گیاهی برای بیماری بیرون‌روی (اسهال)، دردهای روماتیسمی، ناهنجاری‌های خونی و گلودرد نیز کاربرد داشته است.
میوه گل محمدی دارای ۵/۰ تا ۷/۱درصد ویتامین c است که این مقدار ویتامین c بستگی به جای رویش گیاه، جایگاه کشت، آب و هوای منطقه، زمان گردآوری و روش خشک شدن دارد.
همچنین گلبرگ‌های گل سرخ به سبب داشتن تانن، قابض است و آن را به جای داروی قابض به کار می‌برند. بخشی که در تهیه گلاب و اسانس کاربرد دارد، همان گلبرگ‌های گل محمدی است.
گل محمدی مرکب القوی است و در بعضی انواع آن سرد و خشک ذکر شده؛ ولی در کل این گیاه دارای مزاجی معتدل است. در اول دوم خشک است و به ویژه اگر خشک شده باشد و در آخر دوم سرد است.
روغن آن مرکب القوی می‌باشد و در کل معتدل است.
گلاب نیز مرکب القوی است و مزاج آن سرد می‌باشد.
چای گل محمدی در بهبود دردهای قاعدگی مؤثر است.
۶۰گرم از گلبرگ آن را یک روز کامل در یک قوری آب جوش دم کنید. بعد از صاف کردن، ۱۰۰گرم عسل به ‌آن اضافه کنید. روی حرارت ملایم بگذارید تا مایع غلیظی به دست آید. این مایع برای مراقبت از دندان و التهابات لثه بسیار مفید است و به عنوان خلط‌‌آور، ضدعفونت‌های تنفسی به صورت غرغره به کار می‌رود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی