[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

بافت تاریخی شیراز معطل دستگاه‌های اجرایی کم‌کار، روزنامه شیراز نوین

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در بازدید از دو پروژه نیکان و زمرد در بافت تاریخی شیراز، ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران ساخت این پروژه‌ها گفت: به سرانجام رساندن چنین طرح‌هایی در بافت تاریخی که مشکلات متعددی دارد بسیار مهم و تأثیرگذار است.
مهندس تبادار با تأکید بر اهمیت انطباق معماری ساختمان‌ها با هویت، تاریخ و میراث گذشتگان، خاطرنشان کرد: استفاده از معماری‌های مدرن و جلوه‌های تجدد در ساخت‌وسازهای بافت تاریخی امری نادرست است و باید در اسرع وقت اصلاح شود ولو اینکه هزینه در بر داشته باشد. وی با اشاره به کارکردهای مناسب چنین پروژه‌هایی در ابعاد مختلف عمرانی، فرهنگی و میراثی ابراز امیدواری کرد: این پروژه در اسرع وقت به پایان برسد. استاندار فارس درباره پروژه زمرد نیز گفت: این پروژه علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی حیات و پویایی را در بافت تاریخی شیراز توسعه می‌دهد. مهندس تبادار با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی باید سرمایه‌گذاری در بافت را تسهیل کنند، از معطل ماندن طرح اصلی بهسازی بافت 360 هکتاری ابراز تأسف کرد و افزود: اینکه گفته می‌شود بعضی دستگاه‌های اجرایی مدت زمان زیادی نتوانسته‌اند اطلاعات مورد نیاز در بافت را ارائه دهند، روند تکمیل طرح و نهایی شدن تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در بافت را با مشکل روبه‌رو کرده است. وی گفت: همه دستگاه‌های مربوطه از جمله راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، شهرداری و... باید ایجاد انگیزه و رغبت در سرمایه‌گذاران برای حضور در بافت را به‌گونه‌ای فراهم کنند که با حضور سرمایه‌گذاران سیاست‌گذاری‌های تعریف شده برای بافت تاریخی شیراز تحقق یابد. استاندار فارس در ادامه افزود: تسهیل و تسریع امور برای رفع مشکلات بافت تاریخی شیراز باید در اولویت برنامه‌های دستگاه‌های مربوطه باشد و در این راستا نباید اهداف بزرگ را به‌خاطر مسائل جزئی و کوچک مغفول باقی گذاشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس ساخت پروژه نیکان در سال 87 آغاز شده است، این پروژه دارای 33 هزار متر عرصه و 42هزار متر اعیان است و با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان ساخته شده است. پروژه نیکان شامل بخش‌های مختلفی از جمله، هتل، تجاری، اقامتی، فرهنگی، پارکینگ و... است.
مجتمع تجاری تخصصی زمرد نیز در زمینی به مساحت 4495 متر مربع و با زیربنای 17500 متر مربع در حال احداث است. این پروژه در مرکز شهر شیراز و در خیابان قاآنی کهنه واقع شده است و دارای موقعیت ویژه تجاری، فرهنگی و ارتباطی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی