[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

مشاور استاندار فارس: ارجاع شکایات به خانه مطبوعات در راستای حمایت دولت از رسانه‌هاست، روزنامه شیراز نوین

مشاور استاندار و مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس گفت: ابلاغ صورت گرفته به دستگاه‌های اجرایی استان مبنی‌بر ارجاع موارد اختلافی و شکایات از رسانه‌ها به خانه مطبوعات در راستای حمایت دولت تدبیر و امید از رسانه‌هاست. صابر سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام در راستای بهبود فضای فعالیت رسانه‌ای صورت گرفته است و از آنجا که دولت در نهادی همچون خانه مطبوعات دخل و تصرف ندارد، می‌توان این مرجع را رسمی‌ترین نهاد مورد حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست. وی اظهار کرد: اعضای خانه مطبوعات براساس انتخابات و با رأی فعالان رسانه‌های استان انتخاب شده‌اند. 
مشاور استاندار فارس گفت: یکی از رسالت‌های خانه مطبوعات این است که با تشکیل کارگروه حقوقی که کارکردی مانند شورای حل اختلاف دارد، موارد شکایت دستگاه‌های مختلف را حل‌وفصل کند تا هیچ رسانه‌ای در مرحله اول شکایت به دادگاه کشیده نشود.
سهرابی افزود: ازسوی دیگر، ارجاع شکایات به خانه مطبوعات استان، سبب می‌شود حل‌و‌فصل موارد اختلافی دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها شتاب گیرد. مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس عملکرد دولت را در حمایت از رسانه‌ها مثبت ارزیابی کرد و گفت: درصورتی‌که مطبوعات و سایر اهالی رسانه از هر دستگاه دولتی نقدی منصفانه و درست ارائه کنند، بنا بر رسالت خود عمل کرده‌اند و دولت نیز با این طرح از رسانه‌ها حمایت و پشتیبانی کرده است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در ابلاغی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از آن‌ها خواسته است که موارد اختلافی و شکایت از رسانه‌ها را برای بررسی ابتدا به خانه مطبوعات استان ارجاع دهند. هادی پژوهش جهرمی در این نامه که نسخه‌ای از آن، روز جمعه هشتم دی ماه جاری در اختیار ایرنا قرار گرفت، تأکید کرده است: رعایت حقوق اهل رسانه و گردش آزاد اطلاعات یکی از ارکان و پشتوانه‌های نظام مردم‌سالاری دینی است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزوده است: با تقویت رویکرد تعامل با رسانه‌ها، اهتمام به اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و خودداری از شکایت از رسانه‌ها و ارجاع اختلافات حاصله با اصحاب رسانه به خانه مطبوعات، گامی بلند در مسیر پیگیری سیاست‌های دولت تدبیر و امید و نیز مطالبه تأمین حق آزادی بیان و آگاهی ملت تلقی می‌شود. در این نامه یادآوری شده است: کمیته حل اختلاف ویژه‌‌ای در محل خانه مطبوعات استان فارس به‌منظور بهبود فرایند رسیدگی به شکایات از اصحاب رسانه و نیز پیشگیری و کاهش مشکلات و تنش‌های ناشی از برخورد قضایی با خبرنگاران و اصحاب رسانه راه‌اندازی شده است. پژوهش جهرمی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی استان فارس افزوده است: در جهت حمایت و تقویت فضای نقادانه آزاد در استان و کمک به حفظ و ارتقای فرهنگ و روحیه مطالبه‌گری در حوزه رسانه و خبرنگاری به‌عنوان یکی از رویکردهای جدی دولت تدبیر و امید در تعامل با رسانه‌ها، در صورتی که ادارات و نهادهایی قصد شکایت از خبرنگاران و فعالان عرصه خبر و رسانه را دارند ابتدا موارد اختلافی را به خانه مطبوعات استان ارجاع دهند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی