[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۴۴
  • دوره جدید

پاسخ به سرمایه‌گذار دوهفته‌ای شد، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: سهمی که امسال سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران برای جذب سرمایه خارجی در این استان پیش‌بینی کرده رقم 555 میلیون دلار است، اما جذب سرمایه خارجی تاکنون 300 میلیون دلار بیشتر از این پیش بینی بوده است.
یدالله رحمانی در گفت و گو با ایرنا افزود: از آغاز امسال تاکنون، 855 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان فارس جذب شده است. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس اظهار کرد: بیشترین حجم این سرمایه‌گذاری‌های  خارجی مربوط به حوزه احداث نیروگاه‌های خورشیدی و ساخت کارخانه‌هایی ‌است که تجهیزات مربوط به این نیروگاه‌ها را تولید می‌کنند. 
وی افزود: البته تأکید استاندار فارس بر افزایش جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان تا پایان امسال تا 2میلیارد دلار است و بر همین اساس کمیته جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان با همکاری مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در حال برنامه ریزی برای تحقق این امر است و تاکنون نشست‌های  متعددی نیز با متقاضیان سرمایه گذاری انجام شده است.
رحمانی اظهار کرد: یکی از اقدامات انجام شده در جهت بهبود فرایند پاسخگویی به تقاضای سرمایه گذاران، متمرکز کردن فرایندهای سرمایه گذاری داخلی و خارجی در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان است تا تمام مراحل سرمایه‌گذاری از ابتدای معرفی طرح تا مراحل اخذ مجوزهای لازم برای متقاضیان به طور روشن و شفاف مشخص و تبیین شود تا سرمایه گذار با علم و آگاهی کامل وارد عمل شود.
وی گفت: بر همین اساس، تاکنون 83 طرح را با 18 میلیون و 200 هزار دلار برآورد سرمایه گذاری از بین 162بسته سرمایه گذاری موجود (با بیش از 64 هزار میلیارد تومان برآورد سرمایه گذاری) انتخاب کرده‌ایم و در اختیار سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران قرار داده‌ایم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس افزود: علاوه بر این، حدود 60 بسته سرمایه گذاری دیگر نیز برای ارائه به متقاضیان سرمایه‌گذاری در حال آماده شدن است که به زودی تمام این بسته‌ها به علاوه بسته‌های  سرمایه گذاری که توسط شهرداری شیراز ارائه خواهد شد در یک بسته کامل در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.
وی، ضمن تأکید بر لزوم اصلاح و کوتاه سازی فرایند صدور مجوز سرمایه گذاری گفت: پارسال 27 فرایند اصلی که سرمایه گذاران با آنها بیشترین مشکل را داشتند را پس از شناسایی و بررسی، اصلاح کردیم و دستگاه‌های  اجرایی استان موظفند که حداکثر در مدت 2 هفته پاسخ نهایی را به سرمایه گذار بدهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی