[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

هدایت سرمایه‌گذاران به حوزه فناوری ، روزنامه شیراز نوین

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز با اشاره به اینکه در جهان امروز فناوری اطلاعات از بخش‌های  مهم حوزه اقتصاد است، گفت: با توجه به این مهم و اینکه صادرات حوزه فناوری با درآمدزایی و سودآوری بالایی همراه است، باید سرمایه گذاران در این استان را به سوی سرمایه‌گذاری در این حوزه هدایت کنیم.
به گزارش ایرنا محمد صادق حمیدیان، در نشست تخصصی شناسایی فرصت‌های سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در شیراز، افزود: تأثیر سرمایه‌‌گذاری در فناوری اطلاعات بر ارزش تجاری سازمان‌ها نیز نشان داده که هدایت سرمایه ‌گذاران سنتی به این بخش باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان کرد: اتاق بازرگانی شیراز نیز برای همکاری، شناسایی و معرفی فرصت‌ها در این عرصه، عزم خود را جزم کرده است. 
حمیدیان، با اشاره به اینکه حوزه فناوری اطلاعات یکی از بخش‌های مولد در کشور است، بیان داشت: استان فارس در این بخش از توانمندی و ظرفیت‌های  قابل توجهی برخوردار است که باید از آن به عنوان یک مزیت اقتصادی برای پیشرفت و توسعه استان بهره گرفت.
حمیدیان ادامه داد: از آنجا که قلمرو فعالیت در این زمینه گسترده و شامل تمام جنبه‌های  اقتصادی است، ارزش تجاری این نوع کسب و کار نیز مهم است.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس هم در این نشست گفت: فناوری اطلاعات نقش مهمی در اقتصاد جهانی دارد که کشورمان و همچنین استان فارس نیز در این بخش حرف برای گفتن دارد.
مهرداد سهرابی، افزود: حوزه‌های  گردشگری، پزشکی، کشاورزی، علمی و خدمات عمومی فارس را می‌توان بر بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال کرد و وضعیت اقتصادی استان را بهبود بخشید.
وی، سهم استان فارس در بخش فناوری اطلاعات در اقتصاد جهانی سال 2020 میلادی 6 درصد بیان کرد و افزود: هم اینک درآمد حاصل از فعالیت‌های اپراتورهای ارتباطی در کشور 390 میلیارد ریال است که این میزان باید افزایش یابد.
قائم مقام دانشگاه شیراز نیز بیان داشت: از آنجا که حوزه‌هایی‌ مانند فناوری اطلاعات سرمایه گذاری کمتر و سودآوری مطلوب‌تری به همراه دارد، در شرایط فعلی اقتصادی کشور باید این حوزه‌ها به عنوان یکی از زمینه‌های  مناسب فعالیت اقتصادی مورد توجه قرار گیرد. سید علی اکبر صفوی اضافه کرد: با وجود توانمندی ویژه کشور و استان فارس در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات، تاکنون بهره‌مندی کمی از این حوزه‌ها داشته‌ایم و ضروری است بخش خصوصی در این زمینه فعال شود. وی گفت: هم اینک برای تحول در بخش فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات وضعیت طلایی برای فارس وجود دارد که باید از این فرصت استفاده مناسب شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی