[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

گردشگری درآمد جایگزین برای روستاهای سروستان بلیط مهارلو پرفروش شد، روزنامه شیراز نوین

مدیر بنیاد مسکن سروستان گفت : قابلیت‌های  توسعه روستایی در شهرستان سروستان در اولویت است. نشست هماهنگی مسئولان شورا و دهیاری و بنیاد مسکن شهرستان سروستان در باره اجرای برنامه‌ای توسعه در روستای مهارلوی نو شهرستان سروستان برگزار شد. غلامرضا منعم مدیر بنیاد مسکن سروستان دراین نشست بیان داشت:  قابلیت‌های  توسعه روستایی در شهرستان سروستان در اولویت است. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، منعم با تأکید بر توسعه گردشگری روستایی در روستای مهارلو نو گفت: این روستا از روستاهای  شاخص هدف گردشگری وهمچنین ازروستاهای شاخص شهرستان می‌باشد و ظرفیت‌های  مناسبی برای توسعه گردشگری روستایی دارد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان سروستان با بیان اینکه خشکسالی و تداوم آن بر معیشت بسیاری از روستاهای شهرستان سروستان تأثیر گذاشته است، گفت: توسعه گردشگری روستایی از جمله راهکارهایی است که می‌توان برای تحقق درآمد جایگزین برای روستاییان به آن  پرداخت.
وی خواستار مشارکت مسئولان شورا و دهیار مهارلو دراجرای طرح‌های  زیر بنایی شد و گفت: دریاچه مهارلو در مجاورت روستای مهارلو قابلیت بی‌بدیلی است که باید از ان در زمینه جذب گردشگر استفاده مناسب کرد.
وی با بیان اینکه  درچندین سال قبل طرح هادی دراین روستا اجرا شده است، گفت: مهارلو بزرگترین روستای سروستان است و ادامه کار و اجرای طرح‌های عمرانی  در ورودی روستا با اجرای المان، جداره سازی، محوطه‌سازی و سایر اقدامات عمرانی دنبال می‌شود. رهنما مسئول شورای مهارلو هم دراین نشست به بیان نقطه نظرات خود پیرامون توسعه گردشگری دراین روستا پرداخت. همچنین دهیار مهارلو با تقدیر ازخدمات بنیاد مسکن استفاده از ظرفیت‌های جدید برا ی تأمین درآمد در روستا را نقطه عطفی در توسعه روستایی دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی