[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

استاندار فارس: راه‌آهن فارس با تبدیل شدن به كانون بار رونق می‌گیرد، روزنامه شیراز نوین

طی مراسمی با حضور استاندار فارس، بهره‌برداری از سیلوی بارگیری مكانیزه گندم در ایستگاه راه‌آهن شهرستان سیوند در شمال فارس، آغاز شد.
به گزارش ایسنا منطقه‌ فارس، سیلوی بارگیری مكانیزه گندم ایستگاه خط‌آهن سیوند امكان جابه‌جایی سالانه 300 هزار تن گندم را با استفاده از خطوط ریلی فراهم خواهد كرد.
استاندار فارس در مراسم بهره‌برداری از سیلوی مكانیزه گندم سیوند، گفت: راه‌آهن استان فارس با تبدیل شدن به كانون بار رونق می‌گیرد. اسماعیل تبادار با بیان اینكه ایجاد سیلوی مكانیزه گندم را می‌توان نخستین گام برای رونق حمل و نقل ریلی در فارس است، گفت: نطقه‌ ایده آل توسعه حمل و نقل ریلی فارس اتصال خط آهن این استان به گلگهر و كانون بار بنادر بوشهر و عباس است.
او گفت: اتصال راه آهن به خطوط ریلی دیگر، استان فارس را دارای سرمایه کرده و نقش مؤثری در توسعه اقتصادی استان خواهد داشت.
استاندار فارس با اشاره به اینکه با احداث این سیلو امکان جا به جایی روزانه ۱۵۰۰ تن گندم فراهم می‌شود، گفت: امکان جابه جایی بار در سیستم خط آهن ریلی نه تنها توسعه اقتصادی را در پی دارد بلكه کاهش ترافیک، جلوگیری از تصادفات جاده‌ای و آلودگی هوا را به‌دنبال دارد.
تبادار ابراز امیدواری كرد كه حمل و نقل ریلی استان فارس در حوزه‌های مختلف مسافری و بار توسعه یابد.
استاندار فارس با اشاره به موضوع اتصال راه‌آهن فارس از طریق اقلید به استان یزد، گفت: اتصال به خطوط راه‌آهن در سایر استان‌های همجوار، زمینه‌ساز رونق گردشگری خواهد بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی