[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

حذف انحصار و توزیع مناسب ثروت ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس کارگروه اشتغال شهرستان ارسنجان با حضور فرماندار، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، بخشدار، شوراهای شهر و روستا، دهیاری‌ها و جمعی از سرمایه‌گذاران شهرستان ارسنجان در سالن ولایت فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
در ابتدا سهراب مختاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال گفت: دغدغه اصلی دولت تولید داخلی، اشتغال و عمدتاً  اشتغال جوانان است.
مختاری با اشاره به تعریف اشتغال از سه منظر اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خاطر نشان کرد: شاغل به فردی اطلاق  می‌شود که در ازای کار خود  کسب درآمد می‌کند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اذعان کرد: برنامه‌های اشتغال استان در چارچوب برنامه اشتغال فراگیر و مبتنی بر مطالعات پویای کسب و کار  اشتغال استان انجام می‌شود.
وی با اشاره به نقش مردم در ایجاد اشتغال خاطر نشان کرد: ایجاد اشتغال تنها وظیفه دولت نیست بلکه یک وظیفه عمومی است که مردم نقش مهمی درآن دارند.
مختاری در ادامه تأکید کرد: بکارگیری غیرمجاز اتباع بیگانه توسط خود مردم بسیاری از ظرفیت‌های شغلی را از بین می‌برد که این موضوع باید با مدیریت صحیح مردم حل شود.
مدیر کل تعاون‌،کار ورفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به اینکه تحقق ایجاد اشتغال نیازمند یک عزم ملی است، خاطر نشان کرد: تخریب دولت و مسئولین مشکل اشتغال را حل نخواهد کرد بلکه باید با تعامل فی مابین دولت و مردم و عزم ملی در راستای تحقق اهدافمان تلاش کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که چکار کنیم که شاهد ایجاد اشتغال در این شهرستان باشیم، گفت: باید تمامی انحصارات در سطح شهرستان حذف و توزیع  مناسب ثروت صورت پذیرد که این موضوع می‌تواند در قالب تعاونی‌ها شکل گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی