[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

بیانیه تند داوران تهرانی علیه وضعیت داوری، روزنامه شیراز نوین

داوران تهرانی به شدت از غیاثی گله‌مند هستند. شماری از داوران فعال استان تهران نسبت به بی‌توجهی به داوران پایتخت معترض هستند. برخی از این داوران که نامشان محفوظ است بیانیه‌ای در این زمینه نوشته‌اند که نسخه‌ای از آن را در اختیار سرویس ورزشی خبرگزاری فارس قرار داده‌اند. در متن این بیانیه آمده است:
وای بر پیشکسوتان داوری تهران، وای بر بزرگان داوری تهران، وای بر ریاست هیئت فوتبال تهران که ‏به خاطر لابی‌گری‌های هیئت‌رئیسه سکوت می‌کند، وای بر رئیس کمیته داوران استان تهران که به خاطر ‏3هفته یک بار نظارت کردن سکوت اختیار کرده، وای بر غیاثی که به‌خاطر حکم مشاورت ریاست ‏فدراسیون فوتبال تمامی نقدهای کوبنده گذشته را کنار گذاشته و سکوت کرده است، وای بر خسروی، ‏عسگری، مظفری‌زاده، رفیعی، عنایت، و سلیمانی‌ها ....‏
این سهم داوری تهران در سه هفته ابتدایی نیم‌فصل دوم لیگ برتر است؟ با لابی‌گری با هیئت‌ها آیا ‏افرادی که لایق بوده‌اند قضاوت کرده‌اند؟
چینش داوران شده، حق رأی هیئت‌ها، آیا داوری که هفته قبل و قبل‌تر از آن با نوع قضاوتش باعث نامه‌نگاری ‏چند تیم لیگ برتری و اعتراض آنها شده است، چون رئیس هیئت فوتبال قوی و بانفوذی دارد باید هر ‏هفته قضاوت داشته باشد؟ آیا کمک‌داوری که همیشه از صحنه‌های حساس جا مانده و آرزوی دیدن ‏مسابقات لیگ برتر را داشته، باید از ابتدای این فصل چندین بازی پخش مستقیم رفته باشد؟ آیا حق داوران تهران این است؟
یک هفته عضو کمیته داوران که در منطقه سرسبز شمال زندگی می‌کند در چینش نقش بسزایی داشته ‏و در آن هفته کلیه داوران شمالی کشور به قضاوت می‌پردازند و هفته بعد عضوی که در جنوب کشور ‏زندگی می‌کند این چینش را انجام داده و کلیه داوران جنوبی چه خوب، چه بد و بدون در نظر گرفتن ‏عملکرد داوریشان در قضاوت آن هفته نقش اول را ایفا می‌کنند، اینها به کنار؛ از همه اینها بدتر و فاجعه‌‏بارتر اینجاست که داوران بزرگ فعال کشور باید با داوری تماس گرفته و او را ستایش (پاچه‌خواری) کنند ‏که وابسته به رئیس کمیته داوران است و هم‌استانی ریاست کمیته داوران است و نقش پررنگی در ‏چینش داوری دارد. به طوری که پیغام می‌دهد فلانی مگر به ما زنگ زده که بازی داشته باشد یا با ما ‏است که هر هفته در زمین باشد. (منظور داوران تهران است) نتیجه تمام این ناملایمات، بی‌خردی‌ها، ‏بی‌برنامگی‌ها و... این است که با هزاران اما و اگر یک بازی به داوران تهران داده شود آن هم با هزار ‏کارشناسی و وارسی که یک داور تهرانی کافی‌ست یک اوت معمولی را اشتباه کند، نتیجه آن در انتظار ‏نشستن داور بیچاره برای هفته‌های طولانی است که شاید آقایان قضاوت یک بازی معمولی را به او واگذار ‏نمایند یا خیر و کسی نیست از حق داوران تهران دفاع نماید.‏ این طور به نظر می‌رسد که برای پایان دادن به این ظلم و ستم باید داوران تهران از سال آینده یا از ‏استان‌های گیلان و مازندران یا از شهر فوتبال‌خیز همدان یا زنجان در کلاس داوری شرکت نمایند.‏
و سخن ما با شما است آقای غیاثی، ای سید بزرگوار، ای کاش یک ذره و فقط یک ذره رضا غیاثی سال‌های ‏گذشته بودید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی