[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

تیم منتخب ۳۰ساله‌های لیگ، روزنامه شیراز نوین

بازیکنان باتجربه لیگ برتر این فصل هم عملکرد خوبی از خودشان ارائه دادند. به گزارش سایت نود، نگاهی به جدول رده‌بندی بازیکنان لیگ برتر نشان می‌دهد که برتری فعلاً با بازیکنان بالای ۳۰ سال است.
در پایان هفته هفدهم لیگ، سیدجلال حسینی همچنان بهترین بازیکن لیگ است و مهدی کیانی، کاپیتان تراکتورسازی در رده دوم قرار دارد. امید ابراهیمی هم در جایگاه چهارم دیده می‌شود.
تیم منتخب بازیکنان بالای ۳۰ سال لیگ به شرح زیر است:
دروازه‌بان: فرناندو ده‌خسوس (گسترش فولاد)
در فصلی که دروازه‌بانان جوان خوش درخشیدند، این دروازه‌بان برزیلی با ۳۳ سال و یک ماه سن، عملکرد خوبی از خود ارائه کرد. دروازه‌بان برزیلی گسترش فولاد در این فصل در ۱۵ بازی، هفت کلین‌شیت داشته است. ده‌خسوس با نمره ۳٫۰۳ بازیکن پنجاه‌و‌چهارم لیگ است.
دفاع راست: محمد ایران‌پوریان (تراکتورسازی تبریز)
در اوضاع نه‌چندان مطلوب تراکتورسازی در این فصل، محمد ایران‌پوریان مانند فصل قبل یک بازیکن قابل‌اتکا بود. این بازیکن با ۳۲ سال و چهار ماه سن در این فصل پنج گل برای تیمش به ثمر رسانده است. میانگین نمراتش ۲٫۹۱ است و در جایگاه بیست‌و‌چهارم بهترین بازیکنان لیگ قرار دارد.
دفاع وسط: سیدجلال حسینی (پرسپولیس)
صخره پرسپولیسی‌ها این فصل هم در صدر بازیکنان لیگ قرار دارد. با حضور جلال حسینی در قلب خط دفاعی پرسپولیس، گل زدن به این تیم تقریباً غیرممکن به نظر می‌رسد. حسینی با میانگین ۲٫۴۰ در صدر بازیکنان لیگ قرار دارد. این بازیکن که چند روز دیگر وارد ۳۶سالگی می‌شود در این سن آن‌قدر آماده است که کارلوس کی‌روش هم حساب ویژه‌ای روی او باز کرده است.
دفاع وسط: ایوب والی (فولاد خوزستان)
فولاد خوزستان یکی از تیم‌های موفق این فصل لیگ ایران بوده است. یکی از ارکان موفقیت تیم دوم جدول، ایوب والی، کاپیتان باتجربه این تیم است. والی پنج ماه است که ۳۰سالگی را رد کرده است. خط دفاعی فولاد از نقاط قوت این تیم به شمار می‌رود و والی با نمره ۲٫۸۸ در رده بیستم بازیکنان لیگ دیده می‌شود.
دفاع چپ: حسین ماهینی (پرسپولیس)
آچار فرانسه پرسپولیس این فصل هم در تمامی پست‌های خط دفاعی خوش درخشید؛ دفاع وسط، دفاع راست و دفاع چپ. ماهینی با ۳۱ سال و چهار ماه سن در رده بیست‌ودوم بازیکنان برتر لیگ حضور دارد. میانگین نمرات او ۲٫۹۰ است.
هافبک: مهدی کیانی (تراکتورسازی)
کاپیتان تراکتورسازی شروعی عالی در لیگ داشت و در ۹ هفته ابتدایی بهترین بازیکن لیگ بود. یک محرومیت دوماهه او را کمی از فرم ایدئالش دور کرد، با این حال او با میانگین ۲٫۵۹ بازیکن دوم لیگ است. کاپیتان ۳۱ساله تراکتورسازی در فصل قبل هم در تیم منتخب لیگ قرار گرفت.
هافبک: امید ابراهیمی (استقلال تهران)
با عبور از مصدومیت به‌خوبی خود را وارد جدول بهترین‌ها کرد. ابراهیمی با ۳۰ سال و چهار ماه سن هم‌اکنون در رده چهارم بازیکنان برتر لیگ قرار دارد. میانگین نمرات او ۲٫۶۷ است. خیلی‌ها اوج‌گیری استقلال در دو ماه اخیر را به آماده شدن دوباره امید ابراهیمی ارتباط می‌دهند.
هافبک: جاسم کرار (صنعت نفت آبادان)
جاسم کرار ۳۰ سال و چهارماهه یکی از عوامل اصلی موفقیت صنعت نفت آبادان محسوب می‌شود. او با میانگین نمره ۲٫۷۳ هفتمین بازیکن لیگ است. این بازیکن عراقی با تکنیک در لیگ هفدهم در ۱۷ بازی، پنج گل برای آبادانی‌ها به ثمر رسانده است.
هافبک: سرور جپاروف (استقلال)
یک بازیکن تمام‌نشدنی؛ جپاروف با ۳۵ سال و ۹ ماه سن در این فصل با پیراهن استقلال نشان داد که بی‌دلیل دو بار مرد سال آسیا نشده و یکی از عوامل موفقیت استقلال به شمار می‌رود. این هافبک ازبک هم اکنون با میانگین نمره ۲٫۷۷، بازیکن نهم لیگ است. سرور با زدن سه گل، بهترین گل‌زن استقلال در لیگ هم محسوب می‌شود.
مهاجم: محمدرضا خلعتبری (پدیده)
یکی از عوامل اصلی نتایج خوب پدیده در این فصل محمدرضا خلعتبری است. این بازیکن با ۳۴ سال و چهار ماه سن ثابت کرد که هنوز تمام نشده و یکی از بهترین خریدهای این فصل به شمار می‌رود. خلعتبری با امتیاز ۲٫۹۳، بازیکن بیست‌و‌هشتم لیگ است.
مهاجم: محمد قاضی (پدیده)
زوج خط حمله تیم بالای ۳۰ سال متعلق به پدیده است. قاضی در این فصل عالی کار کرده است. این مهاجم ۳۳ساله با زدن ۹ گل، دومین گل‌زن برتر لیگ است. قاضی با میانگین نمره ۲٫۹۴ در رده سی‌ویکم حضور دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی