[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

حدادی: میلیاردی هم برایم هزینه شود، حقم است، روزنامه شیراز نوین

قهرمان پرتاب دیسک آسیا گفت: متأسفانه در وزنه‌برداری قدر حسین توکلی را ندانستند اما من می‌دانم. تنها دارنده مدال المپیک در تاریخ دوومیدانی ایران با وجود اُفتی که در چند ‌سال اخیر تجربه کرد، این روزها همچنان باانگیزه به کار خود ادامه می‌دهد تا به افتخارات گذشته دست یابد. احسان حدادی که اخیراً هم انتقاداتی به هزینه‌های بالای او برای فدراسیون شده، برای قرارگرفتن در مسیر پیشرفت در ٣٣سالگی با وزیر هم دیدار کرده و امیدوار است مربی آمریکایی‌اش به‌‌زودی وارد ایران شود. برای اطلاع از آخرین وضع ملی‌پوش پرتاب دیسک ایران که این روزها در کیش تمریناتش را دنبال می‌کند، با او هم‌کلام شدیم. در ادامه مشروح گفت‌و‌گوی شهروند با احسان حدادی را می‌خوانید:
ـ این‌روزها در جزیره کیش هستی. از وضع آمادگی‌ات برایمان بگو؟
همراه با حسین توکلی در جزیره کیش هستیم و تمرینات را خیلی جدی و فشرده دنبال می‌کنم. البته توکلی چند روزی می‌آید و می‌رود اما از نظر روحی و ذهنی خیلی به من کمک می‌کند. بیشتر رابطه‌ام با او رفاقتی است و خودش هم می‌داند که از پول خبری نیست (باخنده). با این حال امیدوارم قراردادش تا پایان هفته با فدراسیون امضا شود.
ـ چه شد که توانستی حسین توکلی را از وزنه‌برداری به سمت دوومیدانی بکشانی؟
به‌ نظر من از توانایی‌های حسین توکلی به نحو احسن استفاده نمی‌شود. دوومیدانی باعث شده سفرهای زیادی بروم و به همین خاطر قدر آدم‌های توانا را خیلی خوب می‌دانم. توکلی زحمات زیادی برای وزنه‌برداری کشیده و مدال‌هایی هم که در المپیک ریو در این رشته به دست آمد، حاصل زحمات او بود. برخی از تمرینات من هم با تخصص توکلی یکسان است و او می‌تواند به من کمک کند. جدا از این گفتم که از نظر ذهنی و روانی نیز حضور حسین توکلی کنارم باعث شده با روحیه بهتری نسبت به قبل تمریناتم را دنبال کنم.
ـ اخیراً جلسه خصوصی هم با وزیر ورزش برگزار کردی. نتیجه خاصی هم داشت؟
بله، جلسه خوبی با وزیر ورزش داشتم. صحبت‌ها و درخواست‌های خودم را مطرح کردم و سلطانی‌فر به من قول داد که برخی اتفاقات خیلی زود برایم رخ دهد. بیشتر مسائل معیشتی بود که با وزیر ورزش درمیان گذاشتم و امیدوارم که به قولش عمل کند.
ـ از برنامه‌های آینده‌ات بگو. قرار است تا چه زمانی در کیش تمرین کنی؟
تا ٢، ٣ روز دیگر در کیش هستم و بعد از آن به تهران برمی‌گردم. البته بعد از چند روز بار دیگر به کیش می‌آیم تا ان‌شاءالله با حضور مربی آمریکایی تمریناتم جدی‌تر پیگیری شود.
ـ مقدمات حضور «مک ویلکینز» در ایران فراهم شده است؟
مذاکرات خوبی با این مربی داشتیم و فدراسیون را هم در جریان تمامی اتفاقات گذاشتم. قرار است «مک ویلکینز» تا چند روز آینده طبق قراری که داشتیم، وارد ایران شود اما هنوز صددرصد نیست. از طرفی طبق صحبتی که با شما داشتم، می‌خواهیم نزدیک به یک ‌ماه به صورت آزمایشی با هم کار کنیم که اگر از نظر اخلاقی و فنی تفاهم داشتیم، ادامه همکاری بدهیم.
ـ مبلغ قرارداد این مربی آمریکایی چقدر است؟
مبلغش خیلی زیاد نیست. مطمئن باشید خیلی کمتر از مربیان فوتبال، والیبال و بسکتبال است.
ـ در ماه‌های اخیر انتقاداتی مطرح شده بود که برای احسان حدادی و حسن تفتیان بیشتر از بودجه فدراسیون و به صورت میلیاردی هزینه می‌شود؟
اولاً که این‌طور نیست و این مسائل به شکل درستی مطرح نمی‌شود، در ضمن اگر هم هزینه شده باشد، حق من است. من درباره خودم می‌توانم بگویم که ٣ طلای بازی‌های آسیایی را دارم و تنها مدال تاریخ دوومیدانی در المپیک را گرفته‌ام؛ پس اگر هم هزینه‌ای می‌شود،‌ قطعاً بازدهی لازم را دارد.
ـ درباره سایر ملی‌پوشان دوومیدانی قبول داری که تبعیض‌هایی صورت می‌گیرد؟
من نمی‌توانم در این خصوص نظر بدهم اما این را بگویم که خارج از کشور تمرین‌کردن اتفاق خیلی جالبی هم نیست که برخی آن را دنبال می‌کنند. شخصاً دوست ندارم خارج از ایران تمرین کنم اما در صورتی که امکانات اینجا فراهم باشد. باور کنید در آمریکا و اروپا هم هیچ خبری نیست. من ترجیح می‌دهم در کشور خودم باشم تا بتوانم حداقل در کنار ورزش به کارهای دیگر هم برسم. در ضمن دوری از خانواده و غربت هم واقعاً برای ورزشکاران سخت است. برخی از مردم که از بیرون مسئله را می‌بینند، پیش خودشان می‌گویند که فلان ورزشکار نیمی از‌ سال را خارج از کشور است اما این را بگویم که حتی در همین کیش تمرین‌کردن نیز برای من با زجرکشیدن و سختی پیش می‌رود. روزانه ٨ساعت تمرین می‌کنم و شاید در چند ماهی که در جزیره کیش بودم،‌ فقط یک‌بار توانستم به بازار بروم و خرید کنم.
ـ پس معتقدی شرایط برگزاری اردوها در داخل کشور مهیا نیست که در طول‌ سال چندباری به اردوهای خارجی می‌روی؟
برای من موفقیت مهم است، نه اینکه کجا تمرین کنم. فکر و ذکر من فقط ورزش‌کردن و کسب موفقیت برای ایران است، حالا هرجای دنیا که می‌خواهد باشد. ٣ عمل جراحی سنگین روی پایم انجام دادم اما همچنان باانگیزه کار می‌کنم. با وجود افتی که داشتم، هنوز نفر پانزدهم دنیا هستم اما فکر می‌کنم در ماه‌های دیگر بهترین نفر ما چهلم باشد.
ـ چندی پیش گفته بودی قرار است در کیش یک زمین خوب برای پرتاب دیسک مهیا شود تا حتی قهرمان‌های کشورهای دیگر هم به آنجا بیایند؛ این اتفاق رخ داد؟
متأسفانه تا الان که کاری روی آن زمین انجام نشده است اما اخیراً افشارزاده مسئولیت ورزش کیش را برعهده گرفته که امیدوارم با حضور او اتفاقات خوبی رخ دهد.
ـ در پایان به مردم قولی برای کسب چهارمین مدال طلای بازی‌های آسیایی و قرارگرفتن روی سکوهای جهانی و المپیک را می‌دهی؟
من حتی در بهترین دوران آمادگی‌ام به کسی قول مدال ندادم. با این حال مثل همیشه سعی می‌کنم در هر مسابقه‌ای که باشم، بهترین مدال را کسب کنم. جدا از اینکه همیشه مردم از من توقع دارند، برای خودم خیلی مهم است که ‌سال آینده در بازی‌های آسیایی چهارمین مدال طلای خودم را بگیرم و به همین خاطر انگیزه‌ خوبی دارم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی