[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

با این روش می‌توانید دیابت را کاملاً تحت کنترل خود بگیرید، روزنامه شیراز نوین

در حال حاضر دیابت بیش از سی‌میلیون انسان را در ایالت‌متحده‌امریکا تحت تأثیر خود قرار داده ‌است. این بیماری خطرناک می‌تواند مشکلات بسیاری از جمله بیماری‌های قلبی عروقی، آسیب‌های عصبی، آسیب‌های کلیوی و... برای فرد مبتلا به همراه داشته باشد. با داشتن یک رژیم غذایی کامل و دقیق می‌توان این بیماری مزمن را به خوبی تحت کنترل و درمان قرار داد. کارشناسان بسیاری معتقد هستند که دیابت با یک رژیم غذایی سخت و سالم کاهش پیدا می‌کند و از حالت مزمن خارج می‌شود. بنابراین با یک رژیم غذایی برای دیابتتان فکری کنید!
رژیم غذایی برای دیابت
طی تحقیقاتی که بین ۳۰۶نفر بین سنین ۲۰ الی ۶۵سال صورت گرفت، افرادی که مبتلا به دیابت نوع ۲ بودند و اضافه‌وزن داشتند، انسولین مصرف نمی‌کردند. در حدود نیمی از این شرکت‌کنندگان در یک برنامه کاهش وزن قرار گرفتند و نیمی دیگر از افراد هم تحت مراقبت‌های معمول دیابت زیر نظر پزشک عمومی قرار گرفتند.
افرادی که در دوره کاهش وزن به سر می بردند در ابتدای برنامه‌شان هیچ گونه ورزشی نداشتند و فقط با یک رژیم غذایی برای دیابت که کم کالری بود و به کمک سوپ‌ها و... طی یک هفته ادامه دادند و پس از یک هفته نیز به رژیم غذایی نرمال بازگشتند.
پس از مدتی محققان دریافتند که تقریباً نیمی از شرکت کنندگان که با برنامه کاهش وزن پیش رفته‌اند، توانسته‌اند از دیابت رهایی پیدا کنند. این در حالی بود که گروه مقابل که فقط تحت مراقبت‌های دیابت بودند، شش نفر توانستند به بهبودی دست یابند و بقیه افراد گروه همچنان با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کردند.
نیمی از ۵۷درصد شرکت‌کنندگان وزن زیادی را از دست دادند و به بهبودی دست یافتند. آن‌ها بین ۱۰ تا ۱۵کیلوگرم کاهش وزن داشتند. ۳۴درصد شرکت‌کنندگان نیز وزنی کمتر از ۵ تا ۱۰کیلوگرم کم کردند و همچنان به دیابت مبتلا بودند. این یافته‌ها حاکی از آن است که حتی اگر شخصی در سن ۶سالگی به دیابت نوع ۲ مبتلا باشد می‌تواند با یک رژیم مناسب آن را مهار کند. بر خلاف رویکردهای دیگر، کم کردن وزن از طریق یک رژیم غذایی برای دیابت و ورزش مستمر می‌تواند انعطاف‌پذیری جهت کاهش دیابت را برای بدن به ارمغان آورد.
چاقی با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ همراه است؛ اما به سادگی نمی‌توان گفت از دست دادن وزن به معنای این است که فرد هرگز به دیابت مبتلا نخواهد شد.
دیابت چه زمانی بروز می‌کند
دیابت نوع ۲ هنگامی بروز می‌کند که بدن در برابر اثرات انسولین مقاومت می‌کند یا زمانی که بدن به اندازه کافی انسولین تولید نمی‌کند. این اختلال سلول‌ها، پانکراس را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. نام این دسته از سلول‌ها، سلول‌های بتا است. آن‌ها در نهایت به طور فزاینده‌ای دچار اختلال می‌شوند و سبب می‌شوند تولید انسولین پیوسته کمتر شود.
Isobel Murray  ۶۵ساله می‌گوید رژیم غذایی کم‌کالری برای مدت ۱۷هفته توانست ۱۶کیلوگرم وزن او را کاهش دهد و این امر در کاهش علائم دیابت بسیار مؤثر بود. زمانی که پزشکان به او اعلام کردند پانکراسش به خوبی کار می‌کند، بسیار شگفت زده شده بود و انگیزه بسیاری برای ادامه این روند داشت. با تمام این تحقیقات، باز هم اگر مبتلا به دیابت هستید و قصد کاهش وزن دارید، حتماً قبل از انجام هرگونه اقدامی با پزشک خود مشورت داشته باشید.
مراقبت‌های پزشکان به چه صورت است
افراد دیابتی همواره می‌اندیشند که زندگی یک فرد دیابتی داشته باشند، به صورتی که دیابتی بودن همیشه در ذهن آن‌ها باقی می‌ماند. در حالی که می‌توانند با یک رژیم مناسب از این وضعیت برای همیشه رهایی پیدا کنند. این افراد ‌باید اطلاع داشته باشند که کاهش وزن در ابتدا یک روش جهت مبارزه با دیابت نوع ۲ است، سپس می‌توان آن را به طور کلی از بین برد. سلول‌های بتا در پانکراس عمر محدودی دارند، آن‌ها هر سال نسبت به سال گذشته شکسته‌تر و فرتوت‌تر می‌شوند و در نهایت پس از سال‌ها خراب و نابود می‌شوند. تمامی پزشکان و متخصصان تغذیه می‌توانند با ارائه رژیم غذایی مناسب فرد و البته بررسی غدد، دیابت نوع ۲ را کاهش دهند. این بیماری بین کودکان و نوجوانان بسیار پر‌خطر شناخته شده است که می‌تواند مشکلات جبران‌ناپذیری را ایجاد کند. در حالی که دیابت نوع ۱ بین کودکان شایع‌تر است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی