[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

صدور پیام‌های جداگانه وزیر آموزش‌وپرورش و مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت پانزدهم دی ماه، سالگرد صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل گزينش، وزیر آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش فارس، پیام‌هایی ‌به شرح زیر صادر نمودند:
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش وپ رورش فارس، سید محمد بطحایی پیامی به شرح زیر صادر کرد:
بسم الله الرحمن الرحيم
تعالی پایدار و آموزش اخلاق‌مدار و بستر رشد بصیرت دینی در نظام اسلامی، محقق نمی‌گردد مگر بن‌مایه‌های فرهنگ غنی تربیتی مبتنی بر اصل خداباوری و تهذیب با دغدغه ارائه خدمت صادقانه توأم گشته تا هرآینه ساز و کار تحول عدالت محور، در عرصه نظام اداری کشور، برمبنای مدیریت منابع انسانی، به عنوان سرمایه‌ای فاخر و اثرگذار در عرصه حاکمیت دینی بروز نموده و پیام‌آور ظهور جامعه‌ای فرهیخته، بالغ و بالنده گردد.
اكنون که تدبیر دولت تلاشگر با رویکرد فرهنگی بر تعمیق آموزه‌های  الهی و تربیتی جوانان و نوجوانان میهن اسلامی معطوف گشته، با امید به آینده‌ای درخشان، پیوسته بر استوارسازی الگوی کرامت انسانی در کنار اصل قانون‌مداری تأکید ورزيده و بر این باورم تلاش گزينش‌گران آموزش و پرورش در مسیر جذب منابع انسانی کارآمد و متعهد، با نظارت دقیق در امور می‌تواند یاری‌گر و تسهیل کننده سایر فعالیت‌ها و مأموریت‌ها و تحقق اهداف سند تحول بنیادین در دستگاه آموزش و پرورش کشور باشد.
درآستانه پانزدهم دی ماه، سالگرد صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل گزينش، خرسندم ثمره به بارنشسته مورد تأکید آن امام سفر کرده، اکنون با تدقیق مضاعف و رويكرد ارشاد، آموزش و جذب انسان‌های شايسته در بدنه نظام تعليم و تربيت، فضايی آرام و محيطی مستعد برای رویش دانش و اندیشه فراهم آورده و نویدبخش بالندگی نسل آينده‌ساز ميهن اسلامی گشته است. لازم می‌دانم با درود به روان پاک آن امام عزیز، سالروز تشکیل گزینش را به تمامی گزینشگران تبریک عرض نمایم. امید است با بهره‌گیری از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در پیشبرد اهداف عالی نظام اسلامی موفق و مؤید بوده و زمينه‌ساز توسعه و تحول در نظام اداری کشور برپایه انگیزه و امید در جامعه بزرگ فرهنگیان و فرهيختگان باشيم.
سیدمحمد بطحائی، وزیر آموزش‌وپرورش
همچنین مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز پیامی به این مناسبت صادر کرد:
بسمه تعالی
مدیران بایدگزینش‌ها را به چشم بازو، وسیله کار، چشم بیننده و گوش شنوده در پیدا کردن آدم‌های کارآمد نگاه کنند و وجود گزینش را یک فوز عظیم بدانند. مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
فرمایش مقام معظم رهبری، علاوه بر تأکید بر جایگاه ویژه گزینش در سلامت سیستم و نظام اداری کشور، یادآور مسئولیت خطیر کارگزاران این امر و اهمیت مفهوم گزینش در علم مدیریت و توسعه نیروی انسانی است. مفهوم گزینش در تاریخ بشری از قدمتی طولانی، شاید به اندازه زمان خلقت آدمی برخوردار است. پیامبران الهی، ائمه و رهبران مذهبی همواره بر این موضوع تأکید داشته و همواره فرازهایی در چگونگی گزینش کارگزاران دولتی را فرموده‌اند؛ لذا ضمن تبریک به مناسبت 15دی ماه سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تنقیح گزینش‌ها در دستگاه‌های اجرایی، از خداوند منان برای مسئولان و خادمان این عرصه که با استناد به ساختار سیاسی، فرهنگی و اجتماعی موجود و معیارهای ارزشی جامعه و از طریق تدوین اصول و مبانی کارآ و مؤثر، زمینه حضور مدیرانی مدبر و کارکنانی کوشا و مسئولیت‌پذیر را در عرصه فعالیت‌های سازمانی و به تبع آن، تحقق اهداف متعالی دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی کشور فراهم می‌نمایند، آرزوی سلامتی و توفیقات روزافزون درظل توجهات حضرت بقیه الله(عج) مسئلت می‌نماید.
حمیدرضا آذری، مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی