[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۵
  • دوره جدید

مسعودی: باید از سرمایه‌های ملی و معنوی کشور بهره برد، روزنامه شیراز نوین

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه دولت باید به چاپ کتاب‌هایی که توسط مفاخر ایرانی کتابت ‌شود یارانه دهد، گفت: کتابت قرآن کریم به رسم‌الخط مفاخر ملی توسط شورای نگهبان تأیید شد و به صورت قانون درآمد.
اصغر مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح ترویج کتابت قرآن کریم به رسم‌الخط مفاخر ملی، گفت: مقام معظم رهبری به استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور برای کتابت قرآن تأکید دارند؛ با توجه به وجود سرمایه‌های ملی و معنوی، چهره‌های شاخص و شخصیت‌های دینی در کتابت قرآن عقل و منطق حکم می‌کند از این افراد بهره ببریم.
نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ایران افرادی وجود دارند که برای کتابت قرآن شاخص هستند. یکی از آن‌ها مرحوم میرزااحمد نی‌ریزی است. به گفته کارشناسان خط نسخ، میرزااحمد نی‌ریزی در قله کتابت قرآن است.
وی بیان کرد: خط نسخ ایرانی و خط میرزااحمد نی‌ریزی باید ترویج شود و ویژگی‌های آن برای مردم تبیین شود و اشاعه یابد؛ پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری وزارت فرهنگ و ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی و اوقاف اقداماتی در زمینه کتابت قرآن کریم به رسم‌الخط مفاخر ایرانی نظیر میرزااحمد نی‌ریزی انجام داده‌اند.
مسعودی اظهار کرد: در مجلس مطرح شد دولت باید به چاپ کتاب‌هایی که توسط مفاخر ایرانی کتابت می‌شود یارانه دهد. متأسفانه در برخی موارد در کشور خط‌هایی ترویج می‌شود که از یک سو از نظر فنی مشکل دارد و از سوی دیگر از نظر زیبایی در حد خط‌های ایرانی نیست.
وی با انتقاد از استفاده از خط عثمان طاها در کتابت قرآن، گفت: الگوی عثمان طاها، میرزااحمد نی‌ریزی است و این در حالی است که ما میرزااحمد نی‌ریزی که شاخص و مورد تأکید مقام معظم رهبری است را رها کرده و از خط عثمان طاها در کتابت قرآن استفاده می‌کنیم.
نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی در پایان افزود: مجلس تصویب کرد که در کتابت قرآن کریم از مفاخر ایرانی استفاده شود و این مهم توسط شورای نگهبان تأیید شد و به‌صورت قانون درآمد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی