[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

قوامی: قانون مالیات بر ارزش‌افزوده حذف شد، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون مالیات بر ارزش‌افزوده حذف شد.
به گزارش ایسنا، هادی قوامی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه عمر این قانون به پایان رسیده است، افزود: قرار بر این بود تا این قانون به صورت آزمایشی برای مدت پنج سال اجرایی شود که این امر انجام شده و هم اکنون حذف شده است.
وی ادامه داد: تا زمانی که اصلاحات لازم برای این قانون صورت نگیرد، قانون مالیات بر ارزش‌افزوده اجرایی نمی‌شود. قوامی اظهار کرد: تولیدکننده علاوه بر اینکه باید مالیات خود را پرداخت می‌کرد، مالیات بر ارزش‌افزوده نیز بر گردن آن‌ها افتاده بود که باید آن را نیز به سازمان امور مالیاتی پرداخت می‌کرد. وی تصریح کرد: مالیات بر ارزش‌افزوده بر دوش تولیدکنندگان و پیمانکاران افتاده بود و این امر آن‌ها را ضعیف کرده بود و از سوی دیگر موجب شده بود تا فضای کسب و کار در استان ضعیفی همچون خراسان شمالی، ضعیف شود. نماینده مردم اسفراین در مجلس تأکید کرد: از سوی دیگر جرائم مالیات بر ارزش‌افزوده بسیار بالا بود و حتی تا سه‌برابر هم باید پرداخت می‌شد.
وی خاطرنشان کرد: قانون مالیات بر ارزش‌افزوده برای دولت درآمد کسب کرده است اما بر روی فضای کسب و کار تأثیر نامطلوبی گذاشته است.
قوامی در ادامه با تأکید بر اینکه باید به اشتغال توجه ویژه شود، گفت: باید در استان‌ها به این موضوع توجه ویژه‌ای شود تا پروژه‌ای اجرایی شود که بتواند اشتغال بیشتری را فراهم کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی