[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۴۴
  • دوره جدید

اکبری: رویکرد دولت برای شفاف‌کردن لایحه بودجه قابل‌تقدیر است، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بیان داشت که رویکرد دولت برای شفاف کردن لایحه بودجه سال ۹۷ قابل‌تقدیر است.
علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص میزان شفافیت لایحه بودجه سال 97 اظهار داشت: رویکرد دولت برای شفاف کردن لایحه بودجه قابل‌تقدیر است؛ با این حال ممکن است در برخی بخش‌ها مشکلاتی وجود داشته باشد که نمایندگان و جامعه همچنان قانع نشده‌اند. عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید برای تلاش دولت جهت شفاف‌سازی احترام گذاشت، ادامه داد: البته در مجلس نیز تلاش می‌شود که بودجه شفاف‌تر تا نگرانی و دغدغه‌های مردم برطرف شود.
نماینده مردم شیراز در مجلس دهم شورای اسلامی، با اشاره به بخش‌های قابل‌دفاع لایحه بودجه سال 97 بیان داشت: دولت تا حدودی تمرکززدایی را در بودجه رقم زده است و برخی اختیارات را به استان‌ها داده است، البته این کار در بخشی از حوزه به‌طور مثال آب گرفتاری‌هایی را به دنبال دارد اما در کل اینکه رویکرد اصلاحی در نظر گرفته شده، مسیر درستی است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی درخصوص پروژه‌های عمرانی و برنامه‌ریزی برای آن‌ها در لایحه بودجه گفت: در کل 71 هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور وجود دارد که 6 هزار پروژه ملی و باقی استانی برآورد شده است، برای اینکه پروژه‌های به اتمام برسد، مقرر شد از صندوق توسعه ملی تسهیلاتی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد. اکبری در ادامه گفت‎وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در حال حاضر دولت به 76 میلیون نفر یارانه نقدی پرداخت می‌کند، بیان داشت: دولت تلاش دارد که یارانه نقدی را به دهک‌های پایین جامعه پرداخت کند و یارانه کسانی که نیازمند نیستند و با حذف آن آسیبی به آن‌ها وارد نمی‌شود، حذف شود. عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه دولت به دنبال آن است که یارانه نزدیک به 30 میلیون نفر را قطع کند، گفت: ممکن است در جریان اصلاح لایحه بودجه سال 97 در مجلس میزان قطع یارانه‌ها تغییر کند اما این تصمیم‌گیری بجا و درست است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی