[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۵۴۴
  • دوره جدید

موگرینی: به تلاش‌های خود برای اجرای برجام ادامه می‌دهیم، روزنامه شیراز نوین

مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار مطلبی در وبلاگ خود به بازخوانی مهم‌ترین اتفاقات سال ۲۰۱۷ از نگاه خود پرداخت.
به گزارش ایلنا، «فدریکا موگرینی» مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار مجموعه‌ای از تصاویر به بازخوانی مهم‌ترین لحظات خود در سال ۲۰۱۷ پرداخت.
همکاری با آفریقا در زمینه مهاجرت، مسیر بالکان در قبال اتحادیه اروپا، روز اروپا در سازمان ملل، دفاع از توافق هسته‌ای ایران، وحدت اروپا در قبال قدس، اولین آموزش نیروهای محافظت در لیبی، آینده سوریه، نشست همکاری شرق در بروکسل، برای جوانان با جوانان، صدای پناه‌جویان روهینگیا و داستان سربازان کودک کلمبیا، عنوان تصاویری است که در این گزارش به آن پرداخته شده است.
موگرینی در این گزارش در بخش دفاع از توافق هسته‌ای ایران نوشت: «سخت‌ترین لحظه برای توافق هسته‌ای ایران، پس از تصمیم ترامپ مبنی بر عدم تأیید مجدد برجام در کنگره آمریکا بود.»
وی با اشاره به تصویر منتشر شده در این گزارش نوشت: «سپتامبر گذشته، در نشست وزرای مجمع عمومی سازمان ملل متحد من ریاست نشست کشورهایی را که در مذاکرات هسته‌ای ایران حضور داشتند، برعهده داشتم. در آن جلسه ما بار دیگر اعلام کردیم که ایران به تعهدات خود بر اساس برجام پایبند است؛ موضوعی که تاکنون ۹ مرتبه از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأیید شده است.» موگرینی در ادامه نوشت که اتحادیه اروپا به‌عنوان قدرتی قابل‌اتکا و چندجانبه به تلاش‌های خود برای اجرای توافق هسته‌ای از سوی همه طرف‌های حاضر در آن ادامه خواهد داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی