[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری خارجی در فارس ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فارس گفت: در 9ماه امسال 853 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در این استان جذب شده و با تداوم روند کنونی، حجم این سرمایه‌گذاری‌ها از یک میلیارد دلار در سال جاری نیز بیشتر خواهد شد.
دکتر بابک دائی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری جلسات کمیته جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی با رویکرد جدید در حوزه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در محل مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان تداوم دارد و همین نشست‌ها و پیگیری‌ها به افزایش سرمایه‌گذاری خارجی کمک کرده است. 
دائی در ادامه درخصوص عملکرد 9 ماهه سال جاری مرکز سرمایه‌گذاری استان فارس گفت: در این مدت، پنج طرح سرمایه‌گذاری با رقمی افزون بر 853 میلیون دلار به تصویب رسیده است و 9 طرح دیگر با حجم سرمایه‌گذاری حدود150 میلیون یورو نیز در دستور کار هیئت سرمایه‌گذاری خارجی کشور قرار دارد که با تصویب آنها، رکود بالای یک میلیارد دلاری را امسال به‌دست خواهیم آورد. 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس ادامه داد: البته در جهت هدف گذاری استاندار فارس می‌بایست شرایط برای رسیدن به عدد 2 میلیارد دلاری نیز فراهم شود. 
دائی درخصوص طرح‌های مصوب سال قبل نیز اظهار داشت: در سال گذشته 10 طرح سرمایه‌گذاری خارجی به تصویب رسیدکه در حال اجرا می‌باشد که بیشتر آن پیشرفت فیزیکی نزدیک به 50 درصد دارد و در بهمن ماه امسال دست کم 2 طرح از این طرح‌ها افتتاح خواهد شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی