[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

اشتغال پیش شرط تغییر کاربری، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به اینکه محصولات کارخانه پشم شیشه شیراز دارای بازار مناسب فروش است، گفت: تعمیرات این واحد تولیدی باید هر چه زودتر پایان یابد، زیرا توقف در تولید موجب از دست دادن بازار محصولات خواهد شد. اسماعیل تبادار، در بازدید از کارخانه پشم شیشه شیراز، افزود: این کارخانه با مشکلات بیمه‌ای و مالیاتی مواجه نیست بنابراین باید توقف موقت فعالیت این کارخانه که به دلیل تعمیرات است با سرعت به اتمام رسد و این واحد تولیدی باتلاش و همت دو چندان دست اندرکاران همچنان فعال و چراغ اشتغال، کارآفرینی و تولید در آن پر فروغ باشد. 
وی بیان داشت: پس از به انجام رسیدن تعمیرات و شروع فعالیت مجدد این کارخانه باید با بهره گرفتن از همه ظرفیت کارخانه، خط تولید آن فعال شود و برای از دست ندادن بازار فروش، محصولات تولیدی آن در همه انبارها و حتی سوله‌های  منطقه ویژه اقتصادی ذخیره شود. 
استاندار فارس، با تأکید بر اینکه رعایت مسایل زیست‌محیطی باید در کنار همه مسائل از جمله تولید مورد توجه قرار گیرد، ابراز امیدواری کرد که جا به جایی کارخانه پشم شیشه به منطقه ویژه اقتصادی تا سال 97 انجام شود. وی، همچنین درباره تغییر کاربری زمین کارخانه فعلی پشم شیشه شیراز گفت: در صورت اینکه این کارخانه به سرعت در منطقه ویژه اقتصادی فعال شود و زمینه اشتغال و کارآفرینی در استان را فراهم کند، همکاری‌های  لازم برای تغییر کاربری این زمین نیز انجام خواهد شد. تبادار، از همه دستگاه‌های  ذی ربط از جمله آب، برق و گاز خواست اقدامات لازم برای تکمیل و راه‌اندازی کارخانه پشم شیشه در منطقه ویژه اقتصادی شیراز را در دستور کار قرار دهند. رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان فارس نیز دراین بازدید گفت: کارخانه پشم شیشه شیراز تا 2 ماه آینده در حال  مرمت و نوسازی (اورهال) است و پس از آن با همکاری بانک صنعت و معدن، تلاش هیئت مدیره و مساعدت‌های  لازم از طریق استانداری و مدیران ذی‌ربط دستگاه‌های اجرایی، با انگیزه و توان لازم روند تولید خود را از سر می‌گیرد. علی همتی بیان کرد: با توجه به نیاز مبرم بازارهای داخلی و خارجی به تولیدات کارخانه پشم شیشه شیراز این کارخانه همچنان به فعالیت‌های  اقتصادی و تولیدی خود پُر توان ادامه می‌دهد. شرکت پشم شیشه ایران از سال 1343خورشیدی در تهران و از سال 1357در شهرک احمدآباد شیراز فعالیت خود را آغاز کرد. ظرفیت اسمی این کارخانه که سازنده عایق‌های  رطوبتی (پشم شیشه) و محصولات موسوم به ایزوگام است در شیراز 9 هزار تن در سال و ظرفیت واقعی آن سالانه بیش از هشت هزار تن پشم شیشه است و زمینه اشتغال بیش از 200 نفر به صورت مستقیم را فراهم کرده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی